сите категории

Производи

Дома>Производи>Монтиран топчест вентил во Трунион

https://www.titanvalves.com/upload/product/1598938644514080.jpg
https://www.titanvalves.com/upload/product/1598938651522371.jpg
Дво парче WCB монтиран со пенкало вентил со топчест вентил ANSI класа 600LB
Дво парче WCB монтиран со пенкало вентил со топчест вентил ANSI класа 600LB

Дво парче WCB монтиран со пенкало вентил со топчест вентил ANSI класа 600LB


Квалитетот на вентилот Титан е загарантиран со строго почитување на стандардите за квалитет ревидирани на ISO 9001 и API Q1. Посветени на обезбедување производи со вентил со највисок квалитет за да ги исполнат очекувањата на клиентот, вентилите Титан се произведуваат во строга согласност со сите применливи ASME, API и други стандарди.

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Опис

Секој вентил е тестиран и документиран според барањата за тестирање на API 6D и произведен за да се усогласи со стандардите на NACE MR0175 со целосен MTR тракерспецификација

● Големина: 2 ”-20”
● ANSI: 150 - 1500
● Може да се следи целосен материјал
● ISO 5211 Подлога за монтирање
● Избор на материјал
● Ниски вртежни вртежи
● Анти-удар на стеблото
● Анти-статички уред
● усогласен со NACE MR0175
● 100% видео фабрички тест


Дизајн карактеристики

Rel Олеснување на притисокот во шуплината
Кога силата создадена со притисок на шуплината е помала од силата создадена со притисокот на линијата, тогаш контактот помеѓу топчето и прстенот на седиштето е обезбеден за да се обезбеди затегнат заптив.

Кога притисокот во шуплината е поголем од силата на пружината на седиштето плус притисокот на линијата, дејството самоолеснување овозможува седиштето на вентилот малку да се оддалечи од површината на топчето. Затоа, секој преголем притисок во внатрешноста на телесната празнина се испушта во цевководот за да се врати рамнотежата помеѓу телесната празнина и цевководот (или низводно или низводно од страна).

● Матик против издување
Стеблото се прави одделно од топката. Интегрално рамо на долниот крај на стеблото, проверете дали е доказ за издувување.

● Запечатување на телото и стеблото
Дизајнот на двојно запечатување на О-прстените и безбедносните пожарни графитни гарнитури обезбедуваат нула истекување на врските на каросеријата и затворање. Потенцијалното истекување од областа на стеблото на вентилот е спречено со двојни заптивки О-прстен и заптивка на жлездата.

● Анти-статички уред
Сите прирабнички топчести вентили вклучуваат двојни заземјувачки системи од стебло до топчево и стебло до тело. Дадена е антистатичка карактеристика за да се обезбеди електричен континуитет.

● Дизајн на безбеден пожар
Безбедна конструкција од пожар е стандардна за сите топчести вентили монтирани на трупец. Во ситуација на пожар, откако огнот се влоши, прстените, жлездата, заптивката на каросеријата и безбедноста на оган спакувани стебла спречуваат надворешно истекување. Исто така, работ на металното седиште претоварено со моќноста на пружината на седиштето доаѓа во контакт со топчестата површина за да се минимизира преку истекување.

● Двојно блокирајте и искрварете
Во затворена положба, секое седиште го исклучува медиумскиот процес независно од секоја страна или истовремено од двете страни на топчето, празнината може да се испушти или да искрвари низ вентилите за одвод или одвод на телото на вентилот. DIB е достапно на барање.

System Систем за инекција на заптивната смеса
Монтирани топчести вентили на тританион се опремени со опрема за инјектирање на заптивната смеса на стеблото и областа на седиштето на површината на телото. Овие приклучоци вклучуваат вентили за проверка за да понудат заштитено запечатување. Ако се случи истекување на седиштето или во областа на пакувањето на стеблото, може привремено да се запре со вбризгување на заптивната смеса во системот за запечатување до секундарно запечатување.

Design Внатрешен дизајн на стоп на стеблото
Дизајнот на матични клучеви и матични игла обезбедува лесен и точен целосно отворен и целосно близок за погонот.

● Избор на дизајн на прстенести седишта со прстен
Материјалот на делта прстенот е еластомер кој има подобра еластичност, може да ја апсорбира отстапувањето во топката за да може лесно да се исполни нула истекување, особено за топчеста големина или аустенитско топче или целосно заварен топчест вентил. Оваа опција е достапна на барање.

Lipseal е пролетна енергија заптивка вклучуваат Elgiloy или инконел пролет со тефлонски јакна. Силно препорачува за корозивни хемиски медиуми, висок кисел гас, ниска температура и криогена услуга.


Применливи стандарди
Дебелина на ѕидASME B16.34 & API6D
Лице в лицеИАНМСП B16.10
Димензии на прирабницатаИАНМСП B16.5
NaceМР 0175
Безбеден пожарAPI 607 ​​& API 6FA
Тест на притисокAPI 6D
Основен дизајнИАНМСП B16.34
Контрола на квалитетAPI Q1Опис на материјалот

Стандардни делови и материјал 2 ”-4”

НеДЕЛОВИМАТЕРИЈАЛ
1ТелоASTM A216 WCB
2БолASTM A105 + 3 мил ENP
3имајќи316 + тефлонски
4Дното заптивка316 + графит
5О-прстенХНБР / Витон
6ДнотоASTM A105 + 3 мил ENP
7ТронионASTM A105 + 3 мил ENP
8Исцедете го приклучокотASTM A276 316
9заврткиASTM A193 B7M
10имајќи316 + тефлонски
11О-прстенХНБР / Витон
12Заптивка за тело316 + графит
13Мило ми еASTM A194 2HM
14СтудASTM A193 B7M
15ЗатворањеASTM A216 WCB
16Анти-статички уредASTM A276 316
17МијалникТефлонски
18имајќи316 + тефлонски
19матичниAISI 4140 + 3 мил ENP
20Заптивкаграфит
21Матичен ракавASTM A276 410
22заврткиASTM A193 B7M
23Пакувањеграфит
24ЖлездаAISI 1045
25заврткиASTM A193 B7M
26Лоцирање на плочатаCS + ZN
27прстенASTM A182 F6a
29СправиASTM A216 WCB
30О-прстенХНБР / Витон
31ВетерASTM A276 316
32О-прстенХНБР / Витон
33пролетИнконел® Х-750
34Пролетно седиштеASTM A105 + 3 мил ENP
35Заптивкаграфит
36Држач за седиштаASTM A105 + 3 мил ENP
37О-РИНГХНБР / Витон
38Вметнете го седиштетоRPTFE / Devlon® / PEEK


НеДЕЛОВИМАТЕРИЈАЛ
1СтудASTM A193 B7M
2Мило ми еASTM A194 2HM
3Поддржувајте јаремCS + ZN
4СтудASTM A193 B7M
5Мило ми еASTM A194 2HM
6ЗатворањеASTM A216 WCB
7Заптивка за тело316 + графит
8О-прстенХНБР / Витон
9Дното заптивкаграфит
10ДнотоASTM A105
11ТронионAISI 4140 + 3 мил ENP
12заврткиASTM A193 B7M
13ТелоASTM A216 WCB
14О-прстенХНБР / Витон
15Исцедете го приклучокотASTM A276 316
16имајќи316 + тефлонски
17БолASTM A105 + 3 мил ENP
18Инјекција за маснотииASTM A276 316
19Вентил за вентилацијаASTM A276 316
20Анти-статички уредASTM A276 316
21имајќи316 + тефлонски
22Матичен ракавASTM A276 410
23матичниAISI 4140 + 3 мил ENP
24О-прстенХНБР / Витон
25Заптивкаграфит
26О-прстенХНБР / Витон
27ПинASTM A276 316
28Пакувањеграфит
29Прстен за пакувањеASTM A276 410
30МенувачDI
31КлучниAISI 1045
32ЖлездаAISI 1045
33заврткиASTM A193 B7M
34заврткиASTM A193 B7M
35МијалникТефлонски
36СтудASTM A193 B7M
37Мило ми еASTM A194 2HM
38Вметнете го седиштетоRPTFE / Devlon® / PEEK
39Држач за седиштаASTM A105 + 3 мил ENP
40О-прстенХНБР / Витон
41Држач за пролетASTM A105 + 3 мил ENP
42Заптивка за заптивкаграфит
43пролетИнконел® Х-750


Димензионални податоци
150LB
големинаdLD2D1DTfn-d1HWТежина KG
2"4917892.1120.715017.524-1916523015
3"74203127152.419022.324-1919640032
4"100229157.2190.523022.328-1923046050
6"150394215.9241.328023.928-22330500120
8"201457269.9298.53452728-22390500210
10 "252533323.836240528.6212-25.4402500300
12 "303610381431.848530.2212-25.4445500450
14 "334686412.8476.353533.4212-28.6480500820
16 "387762469.9539.859535216-28.6590500910
18 "436864533.4577.963538.1216-31.86405001100
20 "487914584.263570041.3220-31.87105001200


300LB
големинаdLD2D1DTfn-d1HWТежина KG
2"4921692.112716520.728-1916523018
3"74283127168.32102728-1919640040
4"100305157.220025530.228-2223075061
6"150403215.9269.932035212-22330500170
8"201502269.9330.238039.7212-25.4391500305
10 "252568323.8387.444546.1216-28.6402500420
12 "303648381450.852049.3216-31.8445500510
14 "334762412.8514.458552.4220-31.8480500900
16 "387838469.9571.565055.6220-355905001100


600LB
големинаdLD2D1DTfn-d1HWТежина KG
2"4929292.112716525.478-1917540024
3"74356127168.321031.878-2224675048
4"100432157.2215.927538.178-25.4280100079
6"150559215.9292.135547.7712-28.63651500208
8"201660269.9349.242055.6712-31.8395500380
10 "252787323.8431.851063.5716-35423500625
12 "30383838148956066.7720-35550500840
14 "334889412.852760569.9720-38.16015001150


Испраќам барање