сите категории

Производи

Дома>Производи>Монтиран топчест вентил во Трунион

https://www.titanvalves.com/upload/product/1598943915310371.jpg
https://www.titanvalves.com/upload/product/1598943921851457.jpg
API 6D монтиран три-парчен фалсификуван бандаж со топчест вентил
API 6D монтиран три-парчен фалсификуван бандаж со топчест вентил

API 6D монтиран три-парчен фалсификуван бандаж со топчест вентил


Топчестиот вентил монтиран на Трунион има дополнително механичко прицврстување на горниот и долниот дел што драматично го намалува вртежниот момент и е идеален за вентил за големи димензии и висок притисок.

Со нула истекување и позитивно исклучување, топчестиот вентил монтиран во погон е широко користен за гасоводот и друга енергетска инфраструктура.

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Опис

Квалитетот на вентилот Титан е загарантиран со строго почитување на стандардите за квалитет ревидирани на ISO 9001 и API Q1. Посветени на обезбедување производи со вентил со највисок квалитет за да ги исполнат очекувањата на клиентот, вентилите Титан се произведуваат во строга согласност со сите применливи ASME, API и други стандарди.

Секој вентил е тестиран и документиран според барањата за тестирање на API 6D и е произведен за да се усогласи со стандардите на NACE MR0175 со целосен MTR тракер.

спецификација

● Големина: 2 ”-24”
● ANSI: 150 - 2500
● Може да се следи целосен материјал
● ISO 5211 Подлога за монтирање
● Избор на материјал
● Ниски вртежни вртежи
● Анти-удар на стеблото
● Анти-статички уред
● усогласен со NACE MR0175
● 100% видео фабрички тест


Дизајн карактеристики

Rel Олеснување на притисокот во шуплината
Кога силата создадена со притисок на шуплината е помала од силата создадена со притисокот на линијата, тогаш контактот помеѓу топчето и прстенот на седиштето е обезбеден за да се обезбеди затегнат заптив.

Кога притисокот во шуплината е поголем од силата на пружината на седиштето плус притисокот на линијата, дејството самоолеснување овозможува седиштето на вентилот малку да се оддалечи од површината на топчето. Затоа, секој прекумерен притисок во внатрешноста на телесната празнина се испушта во цевководот за да се врати рамнотежата помеѓу телесната празнина и цевководот (или низводно или низводно од страна).

● Матик против издување
Стеблото се прави одделно од топката. Интегрално рамо на долниот крај на стеблото, проверете дали е доказ за издувување.

● Запечатување на телото и стеблото
Дизајнот на двојно запечатување на О-прстените и безбедносните пожарни графитни гарнитури обезбедуваат нула истекување на врските на каросеријата и затворање. Потенцијалното истекување од областа на стеблото на вентилот е спречено со двојни заптивки О-прстен и заптивка на жлездата.

● Анти-статички уред
Сите прирабнички топчести вентили вклучуваат двојни заземјувачки системи од стебло до топчево и стебло до тело. Дадена е антистатичка карактеристика за да се обезбеди електричен континуитет.

● Дизајн на безбеден пожар
Безбедна конструкција од пожар е стандардна за сите топчести вентили монтирани на трупец. Во ситуација на пожар, откако огнот се влоши, прстените, жлездата, заптивката на каросеријата и безбедноста на оган спакувани стебла спречуваат надворешно истекување. Исто така, работ на металното седиште претоварено со моќноста на пружината на седиштето доаѓа во контакт со топчестата површина за да се минимизира преку истекување.

● Двојно блокирајте и искрварете
Во затворена положба, секое седиште го исклучува медиумскиот процес независно од секоја страна или истовремено од двете страни на топчето, празнината може да се испушти или да искрвари низ вентилите за одвод или одвод на телото на вентилот. DIB е достапно на барање.

System Систем за инекција на заптивната смеса
Монтирани топчести вентили на тританион се опремени со опрема за инјектирање на заптивната смеса на стеблото и областа на седиштето на површината на телото. Овие приклучоци вклучуваат вентили за проверка за да понудат заштитено запечатување. Ако се случи истекување на седиштето или во областа на пакувањето на стеблото, може привремено да се запре со вбризгување на заптивната смеса во системот за запечатување до секундарно запечатување.

Design Внатрешен дизајн на стоп на стеблото
Дизајнот на матични клучеви и матични игла обезбедува лесен и точен целосно отворен и целосно близок за погонот.

● Избор на дизајн на прстенести седишта со прстен
Материјалот на делта прстенот е еластомер кој има подобра еластичност, може да ја апсорбира отстапувањето во топката за да може лесно да се исполни нула истекување, особено за топчеста големина или аустенитско топче или целосно заварен топчест вентил. Оваа опција е достапна на барање.

Lipseal е пролетна енергија заптивка вклучуваат Elgiloy или инконел пролет со тефлонски јакна. Силно препорачува за корозивни хемиски медиуми, висок кисел гас, ниска температура и криогена услуга.


Применливи стандарди
Дебелина на ѕидASME B16.34 & API6D
Лице в лицеИАНМСП B16.10
Димензии на прирабницатаИАНМСП B16.5
NaceМР 0175
Безбеден пожарAPI 607 ​​& API 6FA
Тест на притисокAPI 6D
Основен дизајнИАНМСП B16.34
Контрола на квалитетAPI Q1Опис на материјалот


НеДЕЛОВИМАТЕРИЈАЛ
1СтудASTM A193 B7M
2Мило ми еASTM A194 2HM
3Поддржувајте јаремCS + ZN
4КапаASTM A105
5Заптивка за тело316 + графит
6О-прстенХНБР / Витон
7Дното заптивкаграфит
8ДнотоASTM A105
9ТронионASTM A105 + 3 мил ENP
10заврткиASTM A193 B7M
11ТелоASTM A105
12О-прстенХНБР / Витон
13Исцедете го приклучокотASTM A276 316
14имајќи316 + тефлонски
15БолASTM A105 + 3 мил ENP
16Инјекција за маснотииASTM A276 316
17Вентил за вентилацијаASTM A276 316
18Анти-статички уредASTM A276 316
19имајќи316 + тефлонски
20Матичен ракавASTM A276 410
21матичниAISI 4140 + 3 мил ENP
22О-прстенХНБР / Витон
23Заптивкаграфит
24О-прстенХНБР / Витон
25ПинASTM A276 410
26Пакувањеграфит
27Прстен за пакувањеASTM A276 410
28МенувачDI
29КлучниAISI 1045
30ЖлездаAISI 1045
31заврткиASTM A193 B7M
32заврткиASTM A193 B7M
33МијалникRPTFE
34СтудASTM A193 B7M
35Мило ми еASTM A194 2HM
36УкинувањеCS + ZN
37Вметнете го седиштетоRPTFE / Devlon® / PEEK
38Држач за седиштаASTM A105 + 3 мил ENP
39О-прстенХНБР / Витон
40Држач за пролетASTM A105 + 3 мил ENP
41Заптивкаграфит
42пролетИнконел® Х-750


Димензионални податоци

Класа 150

големинаdLD2D1DTfn-d1HWТежина KG
2"4917892.1120.715017.524-1916523019
3"74203127152.419022.324-1919640026
4"100229157.2190.523022.328-1923046047
6"150394215.9241.328023.928-22330500160
8"201457269.9298.53452728-22390500260
10 "252533323.836240528.6212-25.4402500445
12 "303610381431.848530.2212-25.4445500690
14 "334686412.8476.353533.4212-28.6480500899
16 "387762469.9539.859535216-28.65905001290
18 "436864533.4577.963538.1216-31.86405001510
20 "487914584.263570041.3220-31.87105001787
22 "538991641.4692.275044.5220-357506002330
24 "5891067692.2749.381546.1220-357807002900


Класа 300

големинаdLD2D1DTfn-d1HWТежина KG
2"4921692.112716520.728-1916523030
3"74283127168.32102728-2219640050
4"100305157.220025530.228-2223075070
6"150403215.9269.932035212-22330500192
8"201502269.9330.238039.7212-25.4391500320
10 "252568323.8387.444546.1216-28.6402500535
12 "303648381450.852049.3216-31.8445500830
14 "334762412.8514.458552.4220-31.84805001050
16 "387838469.9571.565055.6220-355905001400
18 "436914533.4628.671058.8224-356405001890
20 "487991584.2685.877562224-357105002090
22 "5381092641.474384065.1224-41.37506002580
24 "5891143692.2812.891568.3224-41.37807003200


Класа 600

големинаdLD2D1DTfn-d1HWТежина KG
2"4929292.112716525.478-1917540038
3"74356127168.321031.878-2224675080
4"100432157.2215.927538.178-25.42801000120
6"150559215.9292.135547.7712-28.63651500280
8"201660269.9349.242055.6712-31.8395500440
10 "252787323.8431.851063.5716-35423500750
12 "30383838148956066.7720-355505001050
14 "334889412.852760569.9720-38.16015001350


Испраќам барање