сите категории

Производи

Дома>Производи>Штрајнер

https://www.titanvalves.com/upload/product/1598418538793766.jpg
Јаглероден челик WCB прирабнички краен индустриски Y цедилка ANSI 150LB

Јаглероден челик WCB прирабнички краен индустриски Y цедилка ANSI 150LB


Сито-цедалка од леано челик Y се одликува со машински жлеб и во телото и во капакот за точно усогласување на екранот и за да се обезбеди правилно повторно поставување кога е потребно сервисирање. За примена на висок притисок и висока температура, цедилка за леано челик Y од титан користи 304 нерѓосувачки челичен заптив на раната помеѓу телото и капакот.

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Опис

За екран, стандардниот перфориран нерѓосувачки челик 304 се заваруваат на самото место по должината на цвест за максимална цврстина.

Титаните леани челични Y цедилки, исто така, имаат можност за самочистење со прислушувана врска со издувување на NPT. Оваа единица може да се комбинира со одводен приклучок што овозможува чистење на елементот за протегање.

Јаглероден челик од ситовите од леано челик е епоксидно обоен за да се спротивстави на 'рѓа и корозија.
Работни притисоци - нешок

Класамедиумите1 / 2 "-12"
150lbПареа150 PSI @ 565 ° F
ЗОИ285 PSI @ 100 ° F


Опис на материјалот


НеДЕЛОВИМАТЕРИЈАЛ
1Мило ми еASTM A194 2H
2СтудASTM A193 B7
3КорицаA216 WCB
4Монтирање на приклучокЈаглероден челик
5Заптивка304SS + графит
6Екран за филтрирање316SS
7ТелоA216 WCB


Димензионални податоци
Применливи стандарди
Дебелина на ѕидИАНМСП B16.34 
Димензии на прирабницатаИАНМСП B16.5


Испраќам барање