сите категории

Производи

Дома>Производи

https://www.titanvalves.com/upload/product/1600304420261598.jpg
https://www.titanvalves.com/upload/product/1600304425225662.jpg
Вентил од јаглероден челик со навој со цела порта 1000 парчиња Пси
Вентил од јаглероден челик со навој со цела порта 1000 парчиња Пси

Вентил од јаглероден челик со навој со цела порта 1000 парчиња Пси


Квартални вртежни вентили со навој се широко користени во индустриски и комерцијални апликации. Користејќи ја моќноста од возводно, турнете ја топката кон седиштето, топчестите вентили го исклучуваат протокот.

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Опис

Заварени топчести вентили Титан Печат се направени од инвестициски фрлачки CF8M или WCB кои се во согласност со NACE MR-0175. Заптивната заптивка помеѓу телото и задниот дел го елиминира потенцијалниот ризик од отпуштање нишка, истекување или „издување“ на задниот дел од опашката кога е во работен статус.

Секој вентил тестиран во согласност со стандардот API 598 и во тест на школка и седиште.


КАРАКТЕРИСТИКИ

Ran Опсег на големина: 1/4 ”-4”  
● 1,000 PPSI 2.5 ”-4” оценети 800psi
● полно пристаниште
● Лебдечка топка
● NPT навојно на ASME B1.20.1, BS21, DN 259/2999
. Производство на стебло со издувување
. Усогласен со NACE MR-0175
Hand Рачка за заклучување
Ran Опсег на температура: -60 ° F до + 450 ° F (-51 ° C до + 232 ° C)
● Тест и инспекција: API598Опис на материјалот
НеДЕЛОВИМАТЕРИЈАЛ
1Ореви304SS
2Мијалник за прозорско заклучување304SS
3завртки304SS
4СедиштеТефлонски
5ТелоА 261 WCB
6Бол316SS
7КапаА 261 WCB
8матични316SS
9МијалникТефлонски
10Матични пакувањеТефлонски
11Жлезда304SS
12Рачка за заклучување201SS
13Пролетно перење304SS
14Матичен орев304SS


Димензионални податоци
Кралскиот
големинаNPSLGHWТежина LBS
1/4 "0.422.680.561.953.950.2
3/8 "0.492.680.861.953.950.2
1/2 "0.552.750.862.183.950.25
3/4 "0.783.151.072.613.950.34
1"0.983.51.342.954.730.43
1 1 / 4 "1.254.021.693.655.560.71
1 1 / 2 "1.54.331.933.856.210.86
2"1.935.452.414.236.751.27
2 1-/ 2 "2.556.952.95.058.322.49
3"3.158.083.555.439.263.59
4"3.939.644.546.7812.527.19


Испраќам барање