сите категории

Производи

Дома>Производи>Глобус вентил

https://www.titanvalves.com/upload/product/1601342218969979.jpg
Фалсификуван челичен глобусен вентил F316 F11 F22 F51 800LB SW DN15

Фалсификуван челичен глобусен вентил F316 F11 F22 F51 800LB SW DN15


Завртка на капакот на моторот, завртка надвор и јарем
Заварена хауба, надворешен шраф и јарем
Материјалите се во согласност со ANSI / ASTM.
Главни материјали
A105; LF2: F5; F11; F22; 304 (L); 316 (L); F347;
F321: F51; Монел; 20 легура.

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Опис

Стандарди за примена

● Дизајнот и производството се во согласност со
API 602. BS5352. ANSI B16.34;

Врската завршува во согласност со

Weld Заварени краеви на Scoket се во согласност со ANSI Bl 6.1 l; JB / Tl 751
Ends Завртките на завртките се во согласност со ANSI Bl .20.1; JB / T7306
Ends Заварени краеви на задник се во согласност со ANSI B16.25; JB / Tl 2224
● Прирабничките краеви се во согласност со ANSI Bl 6.5; JB79

Тестот и инспекцијата се во согласност со

● API598; GB / T13927; ЈБ / Т9092

Карактеристики на структурата

Bon Завртка на капакот на моторот, завртка надвор и јарем
● Заварена хауба, надворешен шраф и јарем

Материјалите се во согласност со ANSI / ASTM

Главни материјали

● A105; LF2: F5; F11; F22; 304 (L); 316 (L); F347
● F321: F51; Монел; 20 легура


Стандарди за дизајн и карактеристики на дизајнот


图片 1

Стандарди за дизајн / инспекција: API 602, ASME B16.34, ASME B16.5, EN ISO 15761, ASME B16.25, ASME B1.20.1, ASME B 16.11.
● Ефикасен запечатувач на пакувањето на задното седиште за да се обезбеди без истекување од стеблото.
Disc Целосно водениот диск обезбедува точна усогласеност на дискот и седиштето и го намалува абењето на површините за седење.
Construction Конструкцијата надвор од завртки и јарем го олеснува одржувањето на кутијата за полнење.
Can Може да се нанесе заптивка од метален прстен или спирална заптивка за да се обезбеди цврсто запечатување на спојката на телото / капакот на моторот.
● Разновидни стилови на дискови што можат да бидат опремени за различни намени.

Опис на материјалот
БрИме на делматеријал
Јаглероден челикЛегура на челикнерѓосувачки челик
1ТелоASTM A105 / STL ПОВЕЕASTM A182-F11 / F22 / STL ПОВЕЕASTM A182-F304 / F316 / STL ПОВЕЕ
2ХаубатаASTM A105ASTM A182-F11 / F22ASTM A182-F304 / F316
3ДискASTM A182-F6aASTM A182-F6aASTM A182-F304 / F316
4Матичен оревASTM A276-420ASTM A276-420ASTM A276-420
5Прирабница на жлездаASTM A216 WCBASTM A216-WCBASTM A351-CF8
6Тркало за ракаНодуларно железоНодуларно железоНодуларно железо
7матичниASTM A182-F6aASTM A182-F6aASTM A182-F304 / F316
8ЖлездаASTM A276-420ASTM A276-420ASTM A276-304 / 316L
9Заптивка304SS / Спирален графит на рани304SS / Спирален графит на рани304 / 316SS / Спирален графит на рани
10Пакувањеграфитграфитграфит
11ПакувањеЈаглерод предивоЈаглерод предивоЈаглерод предиво
12СтудASTM A193-B7ASTM A193-B16ASTM A193-B8
13ИстрчаатASTM A193-B8ASTM A193-B8ASTM A193-B8
14Мило ми еASTM A194-8ASTM A194-8ASTM A194-8
15Навртка за рачен тркалоЈаглероден челикЈаглероден челикASTM A276-304
16Мијалник за рачни тркалаЈаглероден челикЈаглероден челикASTM A276-304
17Плоча со имеASTM A240-304ASTM A240-304ASTM A240-304


Испраќам барање