сите категории

Производи

Дома>Производи>Глобус вентил

https://www.titanvalves.com/upload/product/1601343428195226.jpg
Вентил од леано челично глобус, класа 300 LB, A216 WCB, BS 1873

Вентил од леано челично глобус, класа 300 LB, A216 WCB, BS 1873


Вентил за јаглероден челичен глобус: Јаглероден челик WCA, WCB, СЦЦ вентил за глобус, прирабнички и заварени краеви, 2-24 инчи, 150LB-2500LB, API 600, API 6D.

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Опис

спецификација

Standard Стандарден дизајн: API 600, API6D
Ran Опсег на притисок: 150LB до 2500LB
Ran Опсег на големина: 2 "до 24" (DN50-DN600)
● Материјал: Јаглероден челик, WCA, WCB, WCC
Type Тип на поврзување: Прирабнички и заварен со задник
● Применлива работна температура: -196 до 650 степени Целзиусови
Type Тип на работа: Рачно тркало
Material Материјал за запечатување на површината: Легура
Test Тест на притисок: API598
● Лице в лице: ASME B16.10


леано-челичен-светски-вентил-класа-300-lb-a216-wcb-bs-1873-структура

Опис на материјалот
БрДеловиматеријали
1ТелоASTM A216 GR.WCB.
2Прстен на седиштатаASTM A105 + соочен со сателит.
3ДискASTM A105 + 13Cr соочен.
4Плоча за нафрлување на дисковиASTM A276 Тип 420.
5Диск оревASTM A276 Тип 410.
6матичниASTM A182 GR.F6.
7Ореви со завртки за волнаASTM A194 GR.2H.
8Завртки на хаубатаASTM A193 GR.B7.
9ЗаптивкаМеко железо + графит.
10Буширање на задното седиштеASTM A276 Тип 410.
11Матични пакувањеПлетен графит & умрен формиран прстен од графит.
12ХаубатаASTM A216 GR.WCB.
13Иглички на окотоЈаглероден челик.
14ЖлездаASTM A276 Тип 410.
15Прирабница на жлездаASTM A216 GR.WCB.
16Bolлезда око заврткиASTM A307 GR.B.
17Ореви со окотоASTM A194 GR.2H.
18Јарем БушASTM A439 GR.D-2.
19заврткиЈаглероден челик.
20Тркало за ракаОсетливо железо.
21Навртка за рачни тркалаASTM A194 GR.2H.
22МијалникЈаглероден челик.


Испраќам барање