сите категории

Производи

Дома>Производи>Глобус вентил

https://www.titanvalves.com/upload/product/1601347757115111.jpg
API602 Фалсификуван челичен глобусен вентил 150LB 300LB A105 Интегрирана прирабница RF

API602 Фалсификуван челичен глобусен вентил 150LB 300LB A105 Интегрирана прирабница RF


Фалсификувани челични само-запечатувачки RF вентили со прирабнички глобус: API 602 Дизајн, завртка или заврткана хауба, заварени и навојни завртки, 1/2 - 2 инчи, класа на оценување притисок 150 - 2500 LB или по потреба од клиент.

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Опис

Карактеристики на производот

● Дизајн: API602
● SW Димензија на крај: ASME B16.11
Ension Заварување на задник Димензија: ASME B16.25
Dim Димензии на прирабничката завршница: ANSI B16.5
● Инспекција и тест: API 598
-Температура на притисок. Оценка: ASME B16.34
● Материјал: Фалсификуван челик


Дизајн карактеристики

Bon Завртена хауба или Заварена хауба
Type Тип на клин: Цврст клин
Design Дизајн на задното седиште
● Стеблото е интегрално фалсификувано и поврзано со клин со Т-спој
● Пакувањето е флексибилен графит или други материјали според барањата на клиентите, и може да се обезбеди механизам полн со пролет според посебни барања
Screw Надворешна завртка и јарем (OS&Y)

Опис на материјалот
Список на материјали
СодржинаИме на делстандардНиска температуранерѓосувачки челик
1ТелоA105A350 LF2A182 F316
2СедиштеA105A350 LF2A182 F316
3клинA105A350 LF2A182 F316
4матичниA182 F6A182 F304A182 F316
5ЗаптивкаSS304 / SS316 + Графит / Мек јаглероден челик / SS304 / SS316 метален прстен
6ХаубатаA105A350 LF2A182 F316
7ИстрчаатA193 B7 / B7MA320 L7 / L7MA193 B8M
8Матични пакувањеГрафит / тефлонски
9ЖлездаA276 410A276 410A276 316
10Прирабница на жлездаA105A350 LF2A182 F316
11Ѓубре од оревA194 2H / 2HMA194 7 / 7MA194 8
12ЈаболкоA193 B7 / B7MA320 L7 / L7MA193 B8
13Матичен оревA276 420 / Cu-легура
14РачкаЧелик / Патливо железо


Испраќам барање