сите категории

Производи

Дома>Производи>Глобус вентил

https://www.titanvalves.com/upload/product/1601349219349673.jpg
https://www.titanvalves.com/upload/product/1601349225644735.jpg
API 602 Глобусен вентил A105N Класа 800LB NPT завртка хауба 1 инч
API 602 Глобусен вентил A105N Класа 800LB NPT завртка хауба 1 инч

API 602 Глобусен вентил A105N Класа 800LB NPT завртка хауба 1 инч


Titan Valve снабдува API 602 фалсификувани челични топчести вентили со големина од 1/4 ″ до 4 ″ кои се широко користени во услугите за висока температура и висок притисок. Овие компактни вентили од челичен глобус (кои ги покриваат класа 800, класа 1500, класа 2500), најчесто користени во индустријата за нафта и природен гас, можат да бидат направени од јаглероден челик, легиран челик и нерѓосувачки челик.

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Опис

Titan Valve снабдува API 602 фалсификувани вентили од челичен глобус со големина од 1/4 ″ до 4 ″ кои се широко користени во услугите за висока температура и висок притисок. Овие компактни вентили од челичен глобус (кои ги покриваат класа 800, класа 1500, класа 2500), најчесто користени во индустријата за нафта и природен гас, можат да бидат направени од јаглероден челик, легиран челик и нерѓосувачки челик. Крајните врски можат да бидат опремени како заварување на задник (BW), прирабница (RF / RTJ), навојна (NPT), заварување со приклучок (SW). Поради малите димензии и релативно нискиот вртежен момент вентил, API 602 фалсификувани челични топчести вентили обично работат со рачно тркало. Поврзувањето на каросеријата и капакот на моторот може да се опреми како заварена хауба, завртка на капакот на моторот или набиена капак на RTJ. Надворешна завртка и јарем (ОС & В) со растечко стебло и полни / редовни приклучоци се конвенционална конструкција на нашите фалсификувани вентили од челичен глобус. Подолу стебло заптивки со продолжено тело / капакот на моторот, моделот Y и капакот на моторот се достапни на барање.


Стандарди за дизајн и карактеристики на дизајнот


图片 1


Стандарди за дизајн / инспекција: API 602, ASME B16.34, ASME B16.5, EN ISO 15761, ASME B16.25, ASME B1.20.1, ASME B 16.11.

● Ефикасен запечатувач на пакувањето на задното седиште за да се обезбеди без истекување од стеблото.
Disc Целосно водениот диск обезбедува точна усогласеност на дискот и седиштето и го намалува абењето на површините за седење.
Construction Конструкцијата надвор од завртки и јарем го олеснува одржувањето на кутијата за полнење.
Can Може да се нанесе заптивка од метален прстен или спирална заптивка за да се обезбеди цврсто запечатување на спојката на телото / капакот на моторот.
● Разновидни стилови на дискови што можат да бидат опремени за различни намени.


Опис на материјалот
БрИме на делматеријал
Јаглероден челикЛегура на челикнерѓосувачки челик
1ТелоASTM A105 / STL ПОВЕЕASTM A182-F11 / F22 / STL ПОВЕЕASTM A182-F304 / F316 / STL ПОВЕЕ
2ХаубатаASTM A105ASTM A182-F11 / F22ASTM A182-F304 / F316
3ДискASTM A182-F6aASTM A182-F6aASTM A182-F304 / F316
4Матичен оревASTM A276-420ASTM A276-420ASTM A276-420
5Прирабница на жлездаASTM A216 WCBASTM A216-WCBASTM A351-CF8
6Тркало за ракаНодуларно железоНодуларно железоНодуларно железо
7матичниASTM A182-F6aASTM A182-F6aASTM A182-F304 / F316
8ЖлездаASTM A276-420ASTM A276-420ASTM A276-304 / 316L
9Заптивка304SS / Спирален графит на рани304SS / Спирален графит на рани304 / 316SS / Спирален графит на рани
10Пакувањеграфитграфитграфит
11ПакувањеЈаглерод предивоЈаглерод предивоЈаглерод предиво
12СтудASTM A193-B7ASTM A193-B16ASTM A193-B8
13ИстрчаатASTM A193-B8ASTM A193-B8ASTM A193-B8
14Мило ми еASTM A194-8ASTM A194-8ASTM A194-8
15Навртка за рачен тркалоЈаглероден челикЈаглероден челикASTM A276-304
16Мијалник за рачни тркалаЈаглероден челикЈаглероден челикASTM A276-304
17Плоча со имеASTM A240-304ASTM A240-304ASTM A240-304


Испраќам барање