сите категории

Производи

Дома>Производи>Глобус вентил

https://www.titanvalves.com/upload/product/1601349560112498.jpg
Алуминиумски бронзен глобусен вентил, ASTM B148 C95800, 150LB, 8 инчи

Алуминиумски бронзен глобусен вентил, ASTM B148 C95800, 150LB, 8 инчи


Алуминиумски бронзен интегрален глобусен вентил во Кина: Вентили за глобус ASTM B148 UNS C95800, тип на интегрален вртежен приклучок, BB, OS&Y, прирабнички FF крај, класа 150, 6 инчи.

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Опис

Спецификација за производ

● Клучни зборови: Глобусни вентили ASTM B148 UNS C95800, интегрален тип, BB, OS&Y, диск за вртлив приклучок, крај на прирабницата од алуминиумска бронза, FF, 150 # 6 ".
Type Тип на вентил: Глобусни вентили, Интегрален тип, Диск за тип на вртежен приклучок.
Material Материјал за тело: ASTM B148 UNS C95800.
Materials Поправете материјали: Алуминиумска бронза.
● Притисок: Класа 150 (PN20).
● Завршува: Прирабнички завршува FF.
● Големина: 6 "(DN150).

Опис на материјалот
БрДеловиматеријали
1ТелоASTM B148 UNS C95800
2Прстен на седиштатаASTM A105 + соочен со сателит.
3ДискASTM A105 + 13Cr соочен.
4Плоча за нафрлување на дисковиASTM A276 Тип 420.
5Диск оревASTM A276 Тип 410.
6матичниASTM A182 GR.F6.
7Ореви со завртки за волнаASTM A194 GR.2H.
8Завртки на хаубатаASTM A193 GR.B7.
9ЗаптивкаМеко железо + графит.
10Буширање на задното седиштеASTM A276 Тип 410.
11Матични пакувањеПлетен графит & умрен формиран прстен од графит.
12ХаубатаASTM A216 GR.WCB.
13Иглички на окотоЈаглероден челик.
14ЖлездаASTM A276 Тип 410.
15Прирабница на жлездаASTM A216 GR.WCB.
16Bolлезда око заврткиASTM A307 GR.B.
17Ореви со окотоASTM A194 GR.2H.
18Јарем БушASTM A439 GR.D-2.
19заврткиЈаглероден челик.
20Тркало за ракаОсетливо железо.
21Навртка за рачни тркалаASTM A194 GR.2H.
22МијалникЈаглероден челик.


Испраќам барање