сите категории

Производи

Дома>Производи>Глобус вентил

https://www.titanvalves.com/upload/product/1601350001219760.jpg
Алуминиумски челични глобусни вентили, PN420, 2 инчи, SW

Алуминиумски челични глобусни вентили, PN420, 2 инчи, SW


Titan Valve SW завршува со фалсификуван глобусен вентил е компактен, здрав и идеален за апликации при висок притисок и висока температура и се состои од врска со диск и стебло дизајнирана за вклучување / исклучување. Матичните заптивки се состојат од флексибилно пакување на графит со прстени против истиснување за оптимално запечатување на стеблото. Овие вентили се надвор од типот на завртки и јарем (OS & Y) со подигнување на стеблото и подигнување на рачното тркало.

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Опис

производ Функција

Standard Стандард за дизајн: API 602, ASME B16.34
Ran Опсег на притисок: 150LB до 2500LB
Ran Опсег на големина: 1/4 "до 3"
● Материјал: Фалсификуван јаглерод, нерѓосувачки или легиран челик
Type Вид на поврзување: Крај на заварување на приклучокот / Зашрафена тн
End Завршен заварен приклучок / Зашрафетен крај: ANSI B16.11 / ANSI B1.20.1
● Максимална работна температура: ≤500 ° C
Type Тип на работа: Рачно тркало
Surface Површина на запечатување: материјал Легура
Test Тест на притисок: GB / T13927, API598
● Лице в лице: GB / T12221, ASME B16.10


Преглед на производот

Titan Valve SW завршува со фалсификуван глобусен вентил е компактен, здрав и идеален за апликации при висок притисок и висока температура и се состои од врска со диск и стебло дизајнирана за вклучување / исклучување. Матичните заптивки се состојат од флексибилно пакување на графит со прстени против истиснување за оптимално запечатување на стеблото. Овие вентили се надвор од типот на завртки и јарем (OS & Y) со подигнување на стеблото и подигнување на рачното тркало.

● Фалсификуваниот вентил од челичен глобус завршува со SW, има предности на порамномерна структура, поголема густина, поголема цврстина на интегритет, така што вентилите за фалсификувани челични топчиња со завршен SW се применливи за работни услови со висок притисок и висока температура.
● Ефикасен запечатувач на пакувањето на задното седиште за да се обезбеди без истекување од стеблото.
Construction Конструкцијата надвор од завртки и јарем го олеснува одржувањето на кутијата за полнење.
Can Може да се нанесе заптивка од метален прстен или спирална заптивка за да се обезбеди цврсто запечатување на спојката на телото / капакот на моторот.
Disc Целосно водениот диск обезбедува точна усогласеност на дискот и седиштето и го намалува абењето на површините за седење.

Опис на материјалот
БрИме на делматеријал
Јаглероден челикЛегура на челикнерѓосувачки челик
1ТелоASTM A105 / STL ПОВЕЕASTM A182-F11 / F22 / STL ПОВЕЕASTM A182-F304 / F316 / STL ПОВЕЕ
2ХаубатаASTM A105ASTM A182-F11 / F22ASTM A182-F304 / F316
3ДискASTM A182-F6aASTM A182-F6aASTM A182-F304 / F316
4Матичен оревASTM A276-420ASTM A276-420ASTM A276-420
5Прирабница на жлездаASTM A216 WCBASTM A216-WCBASTM A351-CF8
6Тркало за ракаНодуларно железоНодуларно железоНодуларно железо
7матичниASTM A182-F6aASTM A182-F6aASTM A182-F304 / F316
8ЖлездаASTM A276-420ASTM A276-420ASTM A276-304 / 316L
9Заптивка304SS / Спирален графит на рани304SS / Спирален графит на рани304 / 316SS / Спирален графит на рани
10Пакувањеграфитграфитграфит
11ПакувањеЈаглерод предивоЈаглерод предивоЈаглерод предиво
12СтудASTM A193-B7ASTM A193-B16ASTM A193-B8
13ИстрчаатASTM A193-B8ASTM A193-B8ASTM A193-B8
14Мило ми еASTM A194-8ASTM A194-8ASTM A194-8
15Навртка за рачен тркалоЈаглероден челикЈаглероден челикASTM A276-304
16Мијалник за рачни тркалаЈаглероден челикЈаглероден челикASTM A276-304
17Плоча со имеASTM A240-304ASTM A240-304ASTM A240-304


Испраќам барање