сите категории

Производи

Дома>Производи>Портален вентил

https://www.titanvalves.com/upload/product/1601370600572258.jpg
https://www.titanvalves.com/upload/product/1601370612865989.jpg
Клин Вентил за порта ASTM A216 WCB Вентил за врата DN50 PN20
Клин Вентил за порта ASTM A216 WCB Вентил за врата DN50 PN20

Клин Вентил за порта ASTM A216 WCB Вентил за врата DN50 PN20


Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Опис

Карактеристики на леани челични портни вентили

● Флексибилен клин диск (цврст клин по барање)
● Заварено седиште / Навојно седиште (обновливо седиште)
● ОС и Ј - Надвор од завртка и јарем
Bon Заврткана хауба, Растечки стебло, Рачно тркало што не расте
Опција: Со поминување, уред за заклучување, тркало со синџир


Стандард за дизајн и инспекција

● Дизајн - API 600 / ASME B16.34
● Лице в лице - ASME B16.10
● Крај до крај - ASME B16.10
End BW End - ASME B16.25
● Тест - API 598
● Специјално - НАЦЕ МР-01-75


Опис на материјалот
Делстандард
ТЕЛОASTM A216-WCB
БОННЕТASTM A216-WCB
КлинASTM A216-WCB / CR13 ПОВЕЕ
Матичен оревASTM A439 D-2
ФЛАНГ НА LANDЛЕГАASTM A216-WCB
РАКОМЕТКАDЕЛЕЗО ДУКТИЛ
Прстен на седиштатаASTM A105 / STL.OVERLAY
STEMASTM A182-F6a
НАЗАД СЕДЕЕASTM A276-420
GЛЕНДАASTM A276-420
GASKETСПИРАЛЕН РАМ ГРАФИТ
СРЕДНО ПАКУВАЕГРАФИТЕ
ВРВО / ДНО ПАКУВАЕSS316 + ГРАФИТ
ОДРУВАЕ ОРВИЛОЈАГЛЕРОДЕН ЧЕЛИК
ОРВА НА РАКЕДОВИЈАГЛЕРОДЕН ЧЕЛИК
СТУД ЗА БОНЕТASTM A193-B7
Орев со конопASTM A194-2H
Болт за очиASTM A193-B7
ОРВЕЕ НА LANDЛЕНДАASTM A194-2H
ПИН за завртување на очитеЈАГЛЕРОДЕН ЧЕЛИК
РЕЧЕНЈАГЛЕРОДЕН ЧЕЛИК


Димензионални податоци

Димензија и тежина 150LB Вентил за врата од леано јаглероден челик

图 修 后

NPSDNL (RF)L (BW)HWТежина (RF)Тежина (тег)
инченmmmmmmmmmmkgkg
1 1-/ 2 "401651653862502421
2"501782163902502723
2 1-/ 2 "651902414082503832
3"802032834582504135
4"1002293055402505248
6"1502674036953509085
8"200292419863350146136
10 "2503304571030450228205
12 "3003565021135450305252
14 "3503815721270610450380
16 "4004066101450610550443
18 "4504326601700720800720
20 "5004577111790720992865
24 "600508813219072016001520
26 "650559864238086018501750
28 "700610914260086021001995


Испраќам барање