сите категории

Производи

Дома>Производи>Портален вентил

https://www.titanvalves.com/upload/product/1601371013270052.jpg
ASTM A352 прирабнички криогенски влезен вентил, 6 инчи

ASTM A352 прирабнички криогенски влезен вентил, 6 инчи


ASTM A352 криогенски портен вентил: ASTM A352 LCB портални вентили, прирабничен криоген, 6 инчи (DN150), 150LB, LCB + STL клин, 304SS стебло, F304 + STL седиште.

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Опис

Карактеристики

Standard Стандард за дизајн: BS 5352.
Material Материјал за тело: LCB.
● Номинален дијаметар: 6 инчи (DN150).
● Притисок: 150LB.
● Крајна врска: RF прирабница
● Лице в лице: ASME B16.10.
Temperature Работна температура: -196 ℃ ~ + 537.
● Тест и проверка: API 598.
Material Тело материјал: Јаглероден челик, не'рѓосувачки челик, легиран челик.
● Нормален дијаметар: 1/2 "~ 60" (DN15 ~ DN1500).
● Крајна врска: BW, прирабница.
Range Опсег на притисок: 150 кг ~ 2500 кг (PN16 ~ PN420).
● Ракување: Рачно тркало, Менувач, Електричен, Пневматски, Електрохидрауличен актер, Активатор за гас преку масло.

Испраќам барање