сите категории

Производи

Дома>Производи>Портален вентил

https://www.titanvalves.com/upload/product/1601429662328229.jpg
https://www.titanvalves.com/upload/product/1601429666438414.jpg
API 6D Преку вентил за порта
API 6D Преку вентил за порта

API 6D Преку вентил за порта


Преку конјутерска големина на вентил од не'рѓосувачки челик од портни вентили DN15-DN600, RF прирабнички, заварени краеви, 150LB-2500LB (PN1.6-42MPa), API, ANSI, BS, DIN, JIS.

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Опис

Клучни карактеристики

Type Тип на вентил: Преку вентил за порта.
Ran Опсег на големина: 1 / 2-24 инчи (DN15-DN600).
● Притисок: 150LB-2500LB (PN1.6-42MPa).
● Стандарди: API, ANSI, BS, DIN, JIS.
● Применлива температура: -196 - 593 степени. Ц.
● Поврзување: Прирабница, заварена задник.
Materials Материјали за тело на вентил: Јаглероден челик, легиран челик, не'рѓосувачки челик (WCB, LCB, WC1, WC6, WC9, C5, ● ​​C12, CF3, CF3M, CF8, CF8M, МОНЕЛ) и многу повеќе.

Испраќам барање