сите категории

Производи

Дома>Производи>Портален вентил

https://www.titanvalves.com/upload/product/1601427362719800.jpg
https://www.titanvalves.com/upload/product/1601427366510446.jpg
API 602 Фалсификуван челичен портен вентил SW DN25 класа 800LB A105
API 602 Фалсификуван челичен портен вентил SW DN25 класа 800LB A105

API 602 Фалсификуван челичен портен вентил SW DN25 класа 800LB A105


Компактните фалсификувани портни вентили Титан се во согласност со API602. Титан вентил обезбедува целосен опсег на фалсификувани челични вентили, вклучително и завртка на капакот на моторот и дизајн на капакот на капакот на заптивката под притисок.

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Опис

Титан вентил обезбедува фалсификувани челични API 602 портни вентили со големина 4 ″ и помали за индустрии на природен гас и нафта, како и услуги за електрани. Ознака на притисок: вклучува Класа 150, Класа 300, Класа 600, Класа 800, Класа 900 и Класа 1500. Опсег на големина: 1/4 ″ (ДН 8) ~ 4 ″ (ДН 100).


● Стандарди за дизајн: API 602, ISO 15761, BS5351;
● Крајни врски: Заварување на задник (BW) -ASME B16.25, заварено заварување (SW) -ASME B16.11, навој-ASME B1.20.1;
● Хидрауличен и тест за воздух: API 598;
● Притисок и оценки: ASME B16.34.

Опис на материјалот
Точка брИме на делматеријали
1РачкаНодуларно железо
2Плоча со именерѓосувачки челик
3Навртка за рачен тркалоASTM A194 2H; ASTM A194 8
4Матичен оревASTM A276 420
5Жлезда БолтASTM A193 B8
6Ѓубре од оревASTM A194 8
7Прирабница на жлездаASTM A216 WCB; ASTM A352 LCB; ASTM A351 CF8
8ЖлездаSS304, SS316
9Пакувањеграфит
10Бонт на хаубатаASTM A193 B7, B7M, B8, B16; ASTM A320 L7M
11Орев за хаубаASTM A194 2H, 7M, 8, 16
12Заптивка на хаубатаSS304 + графит; SS316 + графит
13Прстен на седиштатаASTM A276 410; ASTM A182 F304 / F316
14ПортаASTM A182 F6a / F304 / F316
15ТелоASTM A105, ASTM A350 LF2, ASTM A182 F5 / F11 / F22 / F91, F304 (L) / F316 (L)


Намалување на API600

Скратен бројПовршини на портатаПовршини на седиштатаМатичен материјал
113Cr13CrASTM A182 F6a
218Cr-8Ni18Cr-8NiASTM A182 F304
325Cr-20Ni25Cr-20NiF310
5HF (Co-Cr A)HF (Co-Cr A)ASTM A182 F6a
813CrHF (Co-Cr A)ASTM A182 F6a
9MonelMonelMonel
1018Cr-8Ni-Mo18Cr-8Ni-MoASTM A182 F316
1218Cr-8Ni-MoHF (Co-Cr A)ASTM A182 F316
13Легура 20Легура 20Легура 20
15HF (Co-Cr A)HF (Co-Cr A)ASTM A182 F304
16HF (Co-Cr A)HF (Co-Cr A)ASTM A182 F316


Димензионални податоци
NPSстандард3 / 81 / 23 / 411-1/41-1/22
Целосна1 / 43 / 81 / 23 / 411-1/41-1/22
L797992111120120140178
H (ОТВОРЕН)158158169197236246283330
W100100100125160160180200
тежиниБолтиран2.122.34.35.96.911.115.2

Заварени1.81.723.85.16.110.214.2


Испраќам барање