сите категории

Производи

Дома>Производи>Портален вентил

https://www.titanvalves.com/upload/product/1601427968949213.jpg
Дуплекс завртка на капакот на вентил API 600, завртка CN7M Инконел 625

Дуплекс завртка на капакот на вентил API 600, завртка CN7M Инконел 625


Надвор од вентил на портата за матични и јарем, класа на вентили, класа 150, материјал за тело - вентили карбонски челик, тип на приклучок 150 # прирабница, големина на цевки - вентили 12 ин., Вентил макс. Температура на флуиди. 800 степени F, пораст на типот на стебло на вентилот, матичен материјал 410 не'рѓосувачки челик, материјал од клин, јаглероден челик, материјал од рачка, прстилно леано железо, рачно тркало од типот на рачка, стандарди ASME B16.34, API 598 Shell and Test Test

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Опис

Карактеристики

Max Максимална температура на челичен портен вентил за леење: 800 степени Ф.
Standard Стандарден вентил: ASME B16.34, API 598 Shell and Test Test
Material Материјал за тело: WCB
Type Тип на стебло на вентилот: Матични растечки
Material Матичен материјал: 410 не'рѓосувачки челик
Size Големина на вентил: 12 инчи
Material Клин материјал: Јаглероден челик
Press Притисок на вентилот: 150LB
● Поврзување: 150LB RF
Type Тип на работа: Рачно тркало

Опис на материјалот
БрДелматеријал
1Поставете заврткаЛеано челик
2Навртка за рачен тркалоЛеано челик
3РачкаПодмачкува железо
4Орев за заклучување на стеблотоЛеано челик
5Јарем ракавА439 Д-2
6Подмачкајте ја брадавицатаЛеано челик
7ХаубатаA216 WCB
8Орев со завртки на жлездаA194 2H
9Игла Болт иглаЛеано челик
10Орев за завртки за волнаA194 2H
11Бонт на хаубатаA193 B7
12Заптивка304 Спирална рана ГР
13ТелоA216 WCB
14Прстен на седиштатаA105 + STL 6 Соочен
15клинA105 + 410 Соочен
16Буширање на задното седиштеA276 Тип 410
17матичниA182 F6a
18ПакувањеПлетенка GR / Die формирана GR
19ЖлездаA276 Тип 410
20Прирабница на жлездаA216 WCB
21Жлезда БолтA193 B7


Димензионални податоци
ГОЛЕМИНАIN22.5346810121416182024
MM506580100150200250300350400450500600700
А - РФIN77.58910.511.513141516171820
MM178191203229267292330356381406432457508610
A - BWIN8.59.511.121215.8716.51819.822.524262832
MM216241282305403419457503572610660711813914
А - РТЈIN/////////////
MM//////////////
H1IN15.416.718.122.830.638.446.454.66068.779.191.7109.6
MM39042546158077697611781387152317452010233027843236
WIN7.97.97.99.811.81417.717.719.72213.817.717.7
MM200200200250300355450450500560350450450560
WGT

(RF)LB49556699187295.54456398161177147517863153
KG222530458513420229037053466981014302067
WGT

(BW)LB44466292.61612443995847501111136516973336
KG202128427311118126534050461977015132157


Испраќам барање