сите категории

Производи

Дома>Производи>Портален вентил

https://www.titanvalves.com/upload/product/1601428808128504.jpg
Класа на вентил за врата од леано челик API 600 150LB

Класа на вентил за врата од леано челик API 600 150LB


Производител на вратен вентил од леано челик од Кина HFT вентил, вентили од леано челично порта, RF завршува, извезуван до снабдувач на вентил на Блискиот исток со ефтина цена

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Опис

Карактеристики на леани челични портни вентили

● Флексибилен клин диск (цврст клин по барање)
● Заварено седиште / Навојно седиште (обновливо седиште)
● ОС и Ј - Надвор од завртка и јарем
Bon Заврткана хауба, Растечки стебло, Рачно тркало што не расте
Опција: Со поминување, уред за заклучување, тркало со синџир


Стандард за дизајн и инспекција

● Дизајн - API 600 / ASME B16.34
● Лице в лице - ASME B16.10
● Крај до крај - ASME B16.10
End BW End - ASME B16.25
● Тест - API 598
● Специјално - НАЦЕ МР-01-75


图片 1


Дизајн карактеристики на вентили од леано челик                

Stem Матичната навртка со долги нишки го продолжува траењето на конецот и дозволува отстранување на рачното тркало во целосно отворена положба.
Ring Прстенот на растојанието заедно со пакувањето се користи во вентили од портата од 300 класа и повеќе, додека вентилот од 150 класа е опремен само со пакување; пакување со прстен со фенер е достапно на барање на клиентот.
● Флексибилна заптивка за графит што се користи за вентил од 150 класа, спирален заптивка за вентили од класа 300 и 600 и метален прстен за заптивка за вентили од 900 или поголема класа (600 класа може да се добие доколку бара клиент)
● Интегралниот водич во внатрешноста на телото држи клин самоцентричен за време на отворањето и затворањето на вентилот.

● Флексибилниот клин може да ги надомести изобличувањата на површината на седиштата и деформацијата на телото предизвикани од стресот на цевките.
Design Дизајн за задржување на удари: заостреното задно седиште цврсто контактира со задното седиште на капакот на моторот.

● Јачината на врската на клин и клин ја надминува онаа на коренот на конецот на капакот на моторот.
Weld Заварени седишта со обновување на заптивката со stellite 6 се вообичаен дизајн, додека завртките се по избор.


Опис на материјалот

<

Дел стандардУслуга за ниска температуранерѓосувачки челикУслуга за висока температураКисела услуга
ТЕЛОASTM A216-WCBASTM A352-LCC ASTM A351-CF8M ASTM A217-WC9 ASTM A216-WCB
БОННЕТ ASTM A216-WCBASTM A352-LCC ASTM A351-CF8M ASTM A217-WC9 ASTM A216-WCB
КлинASTM A216-WCB / CR13 ПОВЕЕASTM A352-LCC / 316 ПОВЕЕASTM A351-CF8MASTM A217-WC9 / STL ПОВЕЕASTM A216-WCB / CR13 ПОВЕЕ
Матичен орев ASTM A439 D-2 ASTM A439 D-2 ASTM A439 D-2 ASTM A439 D-2 ASTM A439 D-2 
ФЛАНГ НА LANDЛЕГАASTM A216-WCB ASTM A352-LCBASTM A351-CF8 ASTM A216-WCB ASTM A216-WCB 
РАКОМЕТКА DЕЛЕЗО ДУКТИЛ DЕЛЕЗО ДУКТИЛ DЕЛЕЗО ДУКТИЛ DЕЛЕЗО ДУКТИЛ DЕЛЕЗО ДУКТИЛ 
Прстен на седиштатаASTM A105 / STL.OVERLAYASTM A182-F316 / STL.OVERLAYASTM A182-F316 / STL.OVERLAYASTM A182-F22 / STL.OVERLAYASTM A105 / STL.OVERLAY
STEM ASTM A182-F6a ASTM A182-F316 ASTM A182-F316 ASTM A182-F6a ASTM A182-F6a 
НАЗАД СЕДЕЕASTM A276-420ASTM A276-316 ASTM A276-316 ASTM A276-420ASTM A276-420
GЛЕНДАASTM A276-420 ASTM A276-316 ASTM A276-316 ASTM A276-420ASTM A276-420
GASKETСПИРАЛЕН РАМ ГРАФИТСПИРАЛЕН РАМ ГРАФИТСПИРАЛЕН РАМ ГРАФИТСПИРАЛЕН РАМ ГРАФИТСПИРАЛЕН РАМ ГРАФИТ
СРЕДНО ПАКУВАЕГРАФИТЕГРАФИТЕГРАФИТЕГРАФИТЕГРАФИТЕ
ВРВО / ДНО ПАКУВАЕSS316 + ГРАФИТSS316 + ГРАФИТSS316 + ГРАФИТSS316 + ГРАФИТSS316 + ГРАФИТ
ОДРУВАЕ ОРВИЛОЈАГЛЕРОДЕН ЧЕЛИК ЈАГЛЕРОДЕН ЧЕЛИК ЦРВЕН СТИЛ ЈАГЛЕРОДЕН ЧЕЛИК ЈАГЛЕРОДЕН ЧЕЛИК 
ОРВА НА РАКЕДОВИЈАГЛЕРОДЕН ЧЕЛИК ЈАГЛЕРОДЕН ЧЕЛИК ЦРВЕН СТИЛ ЈАГЛЕРОДЕН ЧЕЛИК ЈАГЛЕРОДЕН ЧЕЛИК 
СТУД ЗА БОНЕТASTM A193-B7ASTM A320-L7M ASTM A193-B8ASTM A193-B16 ASTM A193-B7M
Орев со коноп ASTM A194-2H ASTM A194-7M ASTM A194-8 ASTM A194-7 ASTM A194-2HM
Болт за очи ASTM A193-B7 ASTM A320-L7M ASTM A193-B8 ASTM A193-B16 ASTM A193-B7M
ОРВЕЕ НА LANDЛЕНДА ASTM A194-2HASTM A194-7M ASTM A194-8 ASTM A194-7 ASTM A194-2HM
ПИН за завртување на очитеЈАГЛЕРОДЕН ЧЕЛИК ЦРВЕН СТИЛ ЦРВЕН СТИЛ ЦРВЕН СТИЛ ЈАГЛЕРОДЕН ЧЕЛИК 
РЕЧЕН ЈАГЛЕРОДЕН ЧЕЛИК ЈАГЛЕРОДЕН ЧЕЛИК ЦРВЕН СТИЛ ЈАГЛЕРОДЕН ЧЕЛИК ЈАГЛЕРОДЕН ЧЕЛИК 


Димензија и тежина 150LB Вентил за врата од леано јаглероден челик

图片 2

Димензионални податоци
NPSDNL (RF)L (BW)HWТежина (RF)Тежина (тег)
инченmmmmmmmmmmkgkg
1 1-/ 2 "401651653862502421
2"501782163902502723
2 1-/ 2 "651902414082503832
3"802032834582504135
4"1002293055402505248
6"1502674036953509085
8"200292419863350146136
10 "2503304571030450228205
12 "3003565021135450305252
14 "3503815721270610450380
16 "4004066101450610550443
18 "4504326601700720800720
20 "5004577111790720992865
24 "600508813219072016001520
26 "650559864238086018501750
28 "700610914260086021001995
30 "750610914282086027002400
32 "800660965287586031002850
36 "9007111016299586039503670
40 "100076210673300102046504850
42 "105078710923500102051005270
48 "120086411683960102065007080


Испраќам барање