сите категории

Производи

Дома>Производи>Пловечки топчести вентили

https://www.titanvalves.com/upload/product/1600138444689356.jpg
https://www.titanvalves.com/upload/product/1600138449129941.jpg
Uni-Body CF8M Намалете го приклучокот со топчест вентил ANSI 300lb
Uni-Body CF8M Намалете го приклучокот со топчест вентил ANSI 300lb

Uni-Body CF8M Намалете го приклучокот со топчест вентил ANSI 300lb


Крајните вентили со прирабница се од суштинско значење за инсталација во средина и низводно. Тие се исто така клучни за големите цевководи, како и за рафинирање на инфраструктурата и резервоарите за батерии. Споредете со конекција со навој, приклучокот со прирабнички завртки е многу побезбеден. Тоа би можело да ги олесни врските за големи димензии каде што е непрактично за врските со навој.

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Опис

Крајниот топчест вентил со прирабница на Титан се тела и капаче со полни приклучоци и леани обвивки. Исто така, вентилот „Титан“ разви модул за употреба на камион и корпус нуди повеќе избор за нашиот клиент.

Топчестиот топчест вентил Titan Unibody има висока структурна јачина и ги елиминира надворешните патеки на протекување со својата конструкција на единицата.


КАРАКТЕРИСТИКИ

● Големина: 1/2 ”-12”
Design Дизајн на UniBody
● Стандардно пристаниште
● Целосно усогласен со ASME B16.34
● Целосно усогласен со API608
● Безбедно за пожар API607 6-то издание
● Матични докази против удари
Compliance Усогласеност со целата големина на NACE MR0175
● Интегрална подлога за монтирање ISO 5211
. Фоки на матични живи товари
Hand Рачка за заклучување
P тефлонски седишта од втора генерација
● Анти-статички уред
● Целосно капсулирани пломби на каросеријата
Design Дизајн на дупчиња за седишта
Cast Лиење на каросерија и капаче означено со број на топлина

Дизајн карактеристики

● Заптивната каросерија на телото го подобрува запечатувањето и спречува проток на студ.
Insert Засечен вметнувач овозможува лесен пристап до компонентите на вентилот за одржување на вентилот и капсулираниот заптив за вметнување обезбедува запечатување.
Seats TFE или RPTFE седишта за максимално запечатување и минимизирано одржување.
● RTFE заптивката за стебло на стеблото и флексибилните прстени за пакување на графит обезбедуваат цврсто запечатување при мала сила на притисок.
● Интегралната подлога за монтирање овозможува лесна автоматизација.
316 ● стандард на нерѓосувачки челик.
Stem Безбедно издувано стебло за максимална безбедност.
Design Дизајн на Unibody за максимален интегритет на заптивката.
● Стандардна завршна обработка на прирабницата 125–250 микро инчи (Ra) компатибилна со дихтунзи одобрени од индустријата.
● API 607 ​​6-то издание Fire Fire.Опис на материјалот

Делови и материјал 1/2 ”-2” Класа 150,300НеДЕЛОВИМАТЕРИЈАЛ
1Печат на телографит
2ТелоА 351 CF8M
3СедиштеTFM / RPTFE
4КапаА 351 CF8M
5Бол316SS
6матични316SS
7МијалникRPTFE
8матични316SS
9Матични пакувањеRPTFE
10Белевил мијалникA240 301
11Мило ми е304SS
12Стоп игла304SS
13Ѓубре од орев304SS
14Рачка за заклучувањеSS + ПВЦ
15Анти-статички уред304SS
НеДЕЛОВИМАТЕРИЈАЛ
1Печат на телографит
2ТелоА 351 CF8M
3СедиштеTFM / RPTFE
4КапаА 351 CF8M
5Бол316SS
6матични316SS
7МијалникRPTFE
8матични316SS
9Матични пакувањеRPTFE
10Пакување на жлездаА 216 WCB
11завртки304SS
12Лоцирање на мијалник304SS
13Крт.отA240 301
14Рачка за заклучувањеWCB + ПВЦ
15Анти-статички уред304SS


Димензионални податоци

Димензионален список за класа 150

големинаd1dLD1D2DTn-φφНМHW
1/2 "0.590.3754.251.382.383.50.444-0.6251.42 (F03)4-M63.585.51
3/4 "0.790.594.621.692.763.880.54-0.6251.42 (F03)4-M63.725.51
1"0.980.7952.013.134.250.564-0.6251.65 (F04)4-M63.86.69
1 1 / 2 "1.50.986.52.873.8850.694-0.6251.97 (F05)4-M64.456.69
2"21.573.624.7560.754-0.751.97 (F05)4-M65.437.87
2 1-/ 2 "2.5627.54.135.57.090.894-0.751.97 (F05)4-M65.657.87
3"3.072.568567.50.964-0.752.76 (F07)4-M86.8911.81
4"3.943.0796.197.590.968-0.752.76 (F07)4-M87.9525.59
6"5.93.9415.58.59.5111.028-0.8754.02 (F10)4-M811.2231.49


забелешка

● Максималната оценка на притисокот / температурата на склоповите на вентилите е ограничена на најнискиот монтиран материјал од каросеријата или седиштето.
Ra Оценките на телото на вентилот се засноваат на оценката ASME B16.34 за материјали.
● Графиконите се засноваат на лабораториско тестирање и на нашето искуство во оваа област.
Ra Оценките на седиштата зависат од материјалот, дизајнот, апликацијата и функцијата.


Материјали за седишта Титан

● TFM® (тефлонски)
Dyneon® TFM тефлонски е тефлонска втора генерација со подобрени хемиски и отпорни на топлина својства и враќање на стресот. Неговиот температурен опсег е -100 ° F до 500 ° F (-73 ° C до 260 ° C) Боја - бела.
● армиран политетрафлуороетилен (RTFE)
Механичките својства на тефлонски производи се подобруваат со додавање на 15% материјал за полнење за да се обезбеди подобрена јачина, стабилност и отпорност на абење. Неговиот температурен опсег е од -320 ° F до 450 ° F (-196 ° C до 232 ° C). Бело-боја.


Техничка информација


Техничка информација
големинаCvМакс вртежен момент (in / lb)Класа на тежина150Класа на тежина300
1/2 "161002.023.636
3/4 "271303.6366.464
1"421504.4448.08
1 1 / 2 "10025014.1420.2
2"14540016.1624.24
2 1-/ 2 "28547524.24-
3"42555028.2852.52
4"610100042.4284.84
6"920170068.68177.76


Применливи стандарди
Дебелина на ѕидИАНМСП B16.34
Лице в лицеИАНМСП B16.10
Димензии на прирабницатаИАНМСП B16.5
НАЦЕМР 0175
Безбеден пожарAPI 607 ​​6-ти Ediion
Тест на притисокАПИ 598
Основен дизајнИАНМСП B16.34
Испраќам барање