сите категории

Производи

Дома>Производи>Пловечки топчести вентили

https://www.titanvalves.com/upload/product/1600246822119545.jpg
https://www.titanvalves.com/upload/product/1600246827769880.jpg
Лебдечки топчест вентил навојно железно поле со две парчиња
Лебдечки топчест вентил навојно железно поле со две парчиња

Лебдечки топчест вентил навојно железно поле со две парчиња


Дво парче нафтено поле навој Титан топчест вентил како важна улога на возводно работење според неговиот проверен дизајн. Два парчиња навојни топчести вентили со маслено поле „Титан“ имаат систем за боја на код за лесно идентификување. Фитинг за маснотии за лесно подмачкување и тежок уред за заклучување за спречување на случајно работење.

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Опис

Топчестиот вентил со навој на маслено поле „Титан“ обезбедува опсег на топчести вентили со маслено поле од 1 “до 4” и до 5000 psi. Ние исто така нудиме конструкција на каросерија, за поголема сигурност.

Карактеристики

Ran Опсег на големина: 1 ”- 4”
● Телото на еластично железо
● Лебдечка топка
● До 2000PSI
● NACE MR0175 усогласен
● RPTFE / Delrin Seat
Device Уред за заклучување на тешки задачи
● Двоен О-прстен за стебло на стеблото
Pro Протерен матичен доказ
Itting Монтажа за маснотии за лесно подмачкување
Female Nенски НПТ со навој одговара на ANSI B1.20.1, BS21, DN 259/2999
● високо квалитетно пржено прстилно железо за подобра отпорност на корозија и поголема јачина на приносОпис на материјалот
НеДЕЛОВИМАТЕРИЈАЛ
1ТелоАкутни железо A395
2ХаубатаАкутни железо A395
3БолСС 304
4СедиштеRPTFE / Делин
5матичниСС 304
6Машина за миењеRPTFE
7Матични О-прстенВитон
8Нафрлување лежиштеТефлонски
9Стоп за јакаA194 2H
10Снап прстен6150
11СправиАкутни железо A395
12Подмачкајте го ЗеркSS420
13Печат на телоВитон
14Рачка заврткаA193 B7
15Стоп за БолтA193 B7
16Игла со заврткаБакар и челик


Димензионални податоци
Кралскиот
големинаБојаWPDLHWТежина LBS
1 "FPСина1500143.076.254.3
1 "FPзелена2000143.076.254.3
2 "РПMaroon10001.55.55.658.2811
2 "РПСина15001.55.55.658.2811
2 "FPзелена20002661016.5
3 "РПMaroon100027.255.871019
3 "РПзелена150027.255.871019
3 "FPСина200038.756.81542.5
4 "РПMaroon100038.756.81535
4 "РПзелена200038.756.81543


Испраќам барање