сите категории

Производи

Дома>Производи>Пловечки топчести вентили

https://www.titanvalves.com/upload/product/1600247388420990.jpg
https://www.titanvalves.com/upload/product/1600247395115093.jpg
Дво парче навојно јаглероден челичен нафтено поле лебдечки топчест бран
Дво парче навојно јаглероден челичен нафтено поле лебдечки топчест бран

Дво парче навојно јаглероден челичен нафтено поле лебдечки топчест бран


Дво парче нафтено поле навој Титан топчест вентил како важна улога на возводно работење според неговиот проверен дизајн. Два парчиња навојни топчести вентили со маслено поле „Титан“ имаат систем за боја на код за лесно идентификување. Фитинг за маснотии за лесно подмачкување и тежок уред за заклучување за спречување на случајно работење.

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Опис

Топчестиот вентил со навој на маслено поле „Титан“ обезбедува опсег на топчести вентили со маслено поле од 1 “до 4” и до 5000 psi. Ние исто така нудиме конструкција на каросерија, за поголема сигурност.

Карактеристики

Ran Опсег на големина: 1 ”- 3”
Body Телото од јаглероден челик
● Лебдечка топка
● До 5000PSI
● NACE MR0175 усогласен
Device Уред за заклучување на тешки задачи
● Двоен О-прстен за стебло на стеблото
Pro Протерен матичен доказ
Itting Монтажа за маснотии за лесно подмачкување
Female Nенски НПТ со навој одговара на ANSI B1.20.1, BS21, DN 259/2999


Опис на материјалот
НеДЕЛОВИМАТЕРИЈАЛ
1ТелоA216 WCB
2ХаубатаA216 WCB
3БолСС 304
4СедиштеДелин
5матичниСС 304
6Машина за миењеRPTFE
7Матични О-прстенВитон
8Нафрлување лежиштеТефлонски
9Стоп за јакаA194 2H
10Снап прстен6150
11СправиA216 WCB
12Подмачкајте го ЗеркSS420
13Печат на телоВитон
14Рачка заврткачелик
15Стоп за Болтчелик
16Игла со заврткаБакар и челик


Димензионални податоци
Кралскиот
големинаБојаWPDLHWТежина LBS
1 "FPБраун3000143.066.254.6
2 "РПпортокал25001.55.55.071012.2
2 "РПБраун30001.55.55.071012.2
2 "FPБраун3000265.511018.7
3 "FPБраун300038.757.391554.6
2 "РПЦрвена50001.55.55.071014.4


Испраќам барање