сите категории

Производи

Дома>Производи>Пловечки топчести вентили

https://www.titanvalves.com/upload/product/1600307516767382.jpg
Јаглероден челик навојна топчеста вентил со навој 3000 Psi

Јаглероден челик навојна топчеста вентил со навој 3000 Psi


Квартални вртежни вентили со навој се широко користени во индустриски и комерцијални апликации. Користејќи ја моќноста од возводно, турнете ја топката кон седиштето, топчестите вентили го исклучуваат протокот.

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Опис

Титан топчести вентили материјал достапен во не'рѓосувачки челик и јаглероден челик. Топчестите вентили на Титан можат да бидат конструирани како едно парче тело, две парчиња и две парчиња со заварени заптивки до опашката, елиминирана можноста за оставање на нишка на опашката, протекување или „издување“ во функција.

Топчести вентили Титан две парчиња се изработени од инвестициски фрлач CF8M или WCB кои се во согласност со NACE MR-0175. Заптивната заптивка помеѓу телото и задниот дел го елиминира потенцијалниот ризик од отпуштање нишка, истекување или „издување“ на задниот дел од опашката кога е во работен статус.

Секој вентил тестиран во согласност со стандардот API 598 и во тест на школка и седиште.


КАРАКТЕРИСТИКИ

Ran Опсег на големина: 1/4 ”-2”  
● Леано челично тело
● Заварена конструкција со заптивка
● полно пристаниште
● Лебдечка топка
● ISO 5211 Подлога за монтирање
● NPT навојно на ASME B1.20.1, BS21, DN 259/2999
. Производство на стебло со издувување
. Усогласен со NACE MR-0175
● Анти-статички уред
Hand Рачка за заклучување
Ran Опсег на температура: -60 ° F до + 450 ° F (-51 ° C до + 232 ° C)
● 2 ”достапно во Стандардното пристаниште

Опис на материјалот
НеДЕЛОВИМАТЕРИЈАЛ
1ТелоА 216 WCB
2КапаА 216 WCB
3Бол316SS
4матични316SS
5СедиштеДелин
6МијалникДелин
7Матични пакувањеграфит
8Печат на телографит
9Жлезда316SS
10Матичен оревA2-70
11Рачка за заклучувањеSS


Димензионални податоци
Кралскиот
големинаDABCEТежина LBS
1/4 "0.2532.351.621.6
3/8 "0.2532.351.621.6
1/2 "0.542.351.621.8
3/4 "0.754.335.62.253.2
1"0.984.83.57.42.84.5
1 1 / 2 "1.55.34.6103.8510.8
2"1.56.34.6103.8512.5


Испраќам барање