сите категории

Производи

Дома>Производи>Пловечки топчести вентили

https://www.titanvalves.com/upload/product/1600308013799860.jpg
https://www.titanvalves.com/upload/product/1600308022505457.jpg
Топчестички вентил од не'рѓосувачки челик со нишка од полн приклучок 2000 Psi
Топчестички вентил од не'рѓосувачки челик со нишка од полн приклучок 2000 Psi

Топчестички вентил од не'рѓосувачки челик со нишка од полн приклучок 2000 Psi


Квартални вртежни вентили со навој се широко користени во индустриски и комерцијални апликации. Користејќи ја моќноста од возводно, турнете ја топката кон седиштето, топчестите вентили го исклучуваат протокот.

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Опис

Титан топчести вентили материјал достапен во не'рѓосувачки челик и јаглероден челик. Топчестите вентили на Титан можат да бидат конструирани како едно парче тело, две парчиња и две парчиња со заварени заптивки до опашката, елиминирана можноста за оставање на нишка на опашката, протекување или „издување“ во функција.

Заварени топчести вентили Титан Печат се направени од инвестициски фрлачки CF8M или WCB кои се во согласност со NACE MR-0175. Заптивната заптивка помеѓу телото и задниот дел го елиминира потенцијалниот ризик од отпуштање нишка, истекување или „издување“ на задниот дел од опашката кога е во работен статус.

Секој вентил тестиран во согласност со стандардот API 598 и во тест на школка и седиште.


КАРАКТЕРИСТИКИ

Ran Опсег на големина: 1/4 ”-4”  
● Заварена конструкција со заптивка
● 2,000 PPSI 2.5 ”-3” оценети 1500psi и 4 ”оценети 1000psi
● полно пристаниште
● Лебдечка топка
● NPT навојно на ASME B1.20.1, BS21, DN 259/2999
. Производство на стебло со издувување
. Усогласен со NACE MR-0175
Hand Рачка за заклучување
Ran Опсег на температура: -60 ° F до + 450 ° F (-51 ° C до + 232 ° C)
Опис на материјалот
НеДЕЛОВИМАТЕРИЈАЛ
1ТелоА 351 CF8M
2СедиштеRPTFE
3Бол316SS
4Заедничка заптивкаТефлонски
5КапаА 351 CF8M
6Антистатички304SS
7МијалникТефлонски
8Матични пакувањеТефлонски
9матични316SS
10Жлезда304SS
11Рачка за заклучување201SS
12Матичен оревA2-70


Димензионални податоци
Кралскиот
големинаdLHWТежина LBS
1/4 "0.422.1523.950.59
3/8 "0.492.1523.950.59
1/2 "0.552.482.264.170.82
3/4 "0.782.952.484.781.23
1"0.983.552.7862.11
1 1 / 4 "1.254.023.1563.25
1 1 / 2 "1.494.253.586.54.78
2"1.934.883.917.18.12
2 1-/ 2 "2.556.224.958.6512.3
3"3.157.25.259.8419.75
4"3.938.956.514.532.63


Испраќам барање