сите категории

Производи

Дома>Производи>Пловечки топчести вентили

https://www.titanvalves.com/upload/product/1600309356293625.jpg
https://www.titanvalves.com/upload/product/1600309371587701.jpg
https://www.titanvalves.com/upload/product/1600309371751524.jpg
Едно парче 2000 Psi хексагон бар со навојна топчеста вентил
Едно парче 2000 Psi хексагон бар со навојна топчеста вентил
Едно парче 2000 Psi хексагон бар со навојна топчеста вентил

Едно парче 2000 Psi хексагон бар со навојна топчеста вентил


На Титан вентил, ние сме посветени на производство на врвен квалитет едно парче хексагон топчести вентили на пазарот во Северна Америка. Вентилот ТИТАН се горди на нашата способност да ги исполниме строгите барања на рафинирање, гас / нафта, гасовод, петрохемиска и централа.

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Опис

КАРАКТЕРИСТИКИ

Ran Опсег на големина: 1/4 ”-2”
● Единечно парче A105 Шестоаголно тело
2,000 фунти PSI ЗОИ
● Издувајте стебло за докажување
● NPT навојна на ASME B1.20.1
● Намалено пристаниште
● Се среќава со NACE MR-0175
Ran Опсег на температура: -60 ° F до + 450 ° F (-51 ° C до + 232 ° C)
Опис на материјалот
НеДЕЛОВИМАТЕРИЈАЛ
1ТелоASTM A105
2Држач за седиштаASTM A105
3СедиштеRPTFE
4Бол316SS
5матични316SS
6ЗаптивкаТефлонски
7МијалникТефлонски
8ПакувањеТефлонски
9Жлезда304SS
10Справинерѓосувачки челик
11Мило ми е304SS


Димензионални податоци
Кралскиот
големинаdHELCVТежина LBS
1/4 "0.21.32.61.710.26
3/8 "0.281.32.61.862.50.42
1/2 "0.362.24.62.465.50.73
3/4 "0.492.34.62.75101.21
1"0.632.64.73.3815.52.11
1 1 / 4 "0.792.95.73.69203.08
1 1 / 2 "0.963.15.74373.74
2"1.264.764.51606.16


Метрички
големинаdHELCVТежина KG
1/4 "5.0833.0266.0443.1810.12
3/8 "7.11233.0266.0447.22.50.19
1/2 "9.1455.88116.8462.55.50.33
3/4 "12.44658.42116.8469.9100.55
1"1666.04119.3885.915.50.96
1 1 / 4 "20.06673.66144.7893.7201.4
1 1 / 2 "24.3878.74144.78101.6371.7
2"32.004119.38152.4114.5602.8


Испраќам барање