сите категории

Производи

Дома>Производи>Пловечки топчести вентили

https://www.titanvalves.com/upload/product/1600309860680932.jpg
https://www.titanvalves.com/upload/product/1600309866263758.jpg
Едно парче 1000 Пси намален приклучок навојен вентил од не'рѓосувачки челик
Едно парче 1000 Пси намален приклучок навојен вентил од не'рѓосувачки челик

Едно парче 1000 Пси намален приклучок навојен вентил од не'рѓосувачки челик


Квартални вртежни вентили со навој се широко користени во индустриски и комерцијални апликации. Користејќи ја моќноста од возводно, турнете ја топката кон седиштето, топчестите вентили го исклучуваат протокот.

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Опис

Титан топчести вентили материјал достапен во не'рѓосувачки челик и јаглероден челик. Топчестите вентили на Титан можат да бидат конструирани како едно парче тело, две парчиња и две парчиња со заварени заптивки до опашката, елиминирана можноста за оставање на нишка на опашката, протекување или „издување“ во функција.


КАРАКТЕРИСТИКИ

Ran Опсег на големина: 1/4 ”-2”
● Едно парче тело од не'рѓосувачки челик
1,000 фунти PSI ЗОИ
● Лебдечка топка
● NPT навојна на ASME B1.20.1
. Производство на стебло со издувување
● Намалено пристаниште
● Се среќава со NACE MR-0175
Hand Рачка за заклучување
Ran Опсег на температура: -60 ° F до + 450 ° F (-51 ° C до + 232 ° C)
Опис на материјалот
НеДЕЛОВИМАТЕРИЈАЛ
1ТелоА 351 CF8M
2СедиштеRPTFE
3Бол316SS
4Вметнете316SS
5ЗаптивкаRPTFE
6Мило ми еANSI 304
7матични316SS
8Машина за миењеТефлонски
9Матични пакувањеТефлонски
10Ѓубре од орев304SS
11Матичен оревA2-70
12Пролетно перење304SS
13Рачка за заклучување201SS
14Ракав ракавПластика


Димензионални податоци
Кралскиот
големинаdLHLoТежина LBS
1/4 "0.21.541.22.760.14
3/8 "0.281.751.382.760.2
1/2 "0.352.21.543.540.33
3/4 "0.472.341.693.740.54
1"0.592.761.814.330.8
1 1 / 4 "0.793.052.074.851.31
1 1 / 2 "0.983.262.385.521.74
2"1.253.932.5662.61


Метрички
големинаdLHLoТежина kg
1/4 "5.0839.1230.4870.10.064
3/8 "7.1144.4535.0570.10.091
1/2 "8.8955.8839.1289.920.15
3/4 "11.9459.4442.93950.245
1"14.9970.145.97109.980.363
1 1 / 4 "20.0777.4752.58123.190.595
1 1 / 2 "24.8982.860.45140.210.79
2"31.7599.8265.02152.41.185


Испраќам барање