сите категории

Производи

Дома>Производи>Пловечки топчести вентили

https://www.titanvalves.com/upload/product/1600161466244794.jpg
https://www.titanvalves.com/upload/product/1600161471752449.jpg
ISO 5211 Директна подлога за монтирање Прирабнички пловечки топчест вентил JIS10K
ISO 5211 Директна подлога за монтирање Прирабнички пловечки топчест вентил JIS10K

ISO 5211 Директна подлога за монтирање Прирабнички пловечки топчест вентил JIS10K


Крајните вентили со прирабница се од суштинско значење за инсталација во средина и низводно. Тие се исто така клучни за големите цевководи, како и за рафинирање на инфраструктурата и резервоарите за батерии. Споредете со конекција со навој, приклучокот со прирабнички завртки е многу побезбеден. Тоа би можело да ги олесни врските за големи димензии каде што е непрактично за врските со навој.

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Опис

Крајниот топчест вентил со прирабница на Титан се тела и капаче со полни приклучоци и леани обвивки. Исто така, вентилот „Титан“ разви модул за употреба на камион и корпус нуди повеќе избор за нашиот клиент.

Крајниот топчест вентил со прирабница Титан обезбедува максимален капацитет на проток и го минимизира падот на притисокот за критични апликации за проток. Крајниот топчест вентил со прирабница Титан нуди и комплети за поправка за полесно одржување. Целата дебелина на wallидот е во согласност со ASME B16.34, бидејќи се потребни нивоа на стрес на завртки.

КАРАКТЕРИСТИКИ

● Големина: 1/2 ”-12”
Завртено тело со 2 парчиња
● полно пристаниште
● Целосно усогласен со JIS B2071
Dimensions Димензиите лице в лице во согласност со JIS 2002 година
Ends Краевите на прирабницата се усогласени со JIS B2220
● Безбедно за пожар API607 6-то издание
● Матични докази против удари
● Интегрална подлога за монтирање ISO 5211
. Фоки на матични живи товари
Hand Рачка за заклучување
P тефлонски седишта од втора генерација
● Анти-статички уред
● Целосно капсулирани пломби на каросеријата
Design Дизајн на дупчиња за седишта
Cast Лиење на каросерија и капаче означено со број на топлина

Опис на материјалотБрИме на делматеријал
1СтудB8B8
2Мило ми е88
3КапаSCS13SCS14
4СедиштеТефлонскиТефлонски
5БолSCS13SCS14
6Анти-статички уредSSSS
7ЗаптивкаСС + графитСС + графит
8ТелоSCS13SCS14
9Матичен заптивкаТефлонскиТефлонски
10О-прстенВитонВитон
11ПакувањеТефлонскиТефлонски
12матични304316
13Заптивка304316
14Заптивка304316
15Лоцирање на парчеSSSS
16Пакување на жлездаSSSS
17заврткиSSSS
18Мило ми еSSSS
19СправиSS + ПВЦSS + ПВЦ
20заврткиSSSS
21пролетSSSS
22Мило ми еSSSS


Димензионални податоци

Димензија на JIS 10K

големинаLφDφAφBφCH1TfN-φMК * КISO5211
1/2 "1081551709591214-φ1511 * 11F04-F05
3/4 "11720567510091414-φ1511 * 11F04-F05
1"127256790125111414-φ1911 * 11F04-F05
1 1-/ 4 "1403276100135111624-φ1911 * 11F04-F05
1 1-/ 2 "1654081105140141624-φ1914 * 14F05-F07
2"1785096120155141624-φ1914 * 14F05-F07
2 1-/ 2 "19065116140175171824-φ1917 * 17F07-F10
3"20380126150185171828-φ1917 * 17F07-F10
4"229100151175210171828-φ1917 * 17F07-F10
5"356125182210250252028-φ2322 * 22F10-F12
6"394150212240280302228-φ2327 * 27F10-F12


Испраќам барање