сите категории

Производи

Дома>Производи>Пловечки топчести вентили

https://www.titanvalves.com/upload/product/1600241385850812.jpg
WCB прирабнички топчест вентил со висок притисок ANSI 600LB

WCB прирабнички топчест вентил со висок притисок ANSI 600LB


Крајните вентили со прирабница се од суштинско значење за инсталација во средина и низводно. Тие се исто така клучни за големите цевководи, како и за рафинирање на инфраструктурата и резервоарите за батерии. Споредете со конекција со навој, приклучокот со прирабнички завртки е многу побезбеден. Тоа би можело да ги олесни врските за големи димензии каде што е непрактично за врските со навој.

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Опис

Крајниот топчест вентил со прирабница на Титан се тела и капаче со полни приклучоци и леани обвивки. Исто така, вентилот „Титан“ разви модул за употреба на камион и корпус нуди повеќе избор за нашиот клиент.

Крајниот топчест вентил со прирабница Титан обезбедува максимален капацитет на проток и го минимизира падот на притисокот за критични апликации за проток. Крајниот топчест вентил со прирабница Титан нуди и комплети за поправка за полесно одржување. Целата дебелина на wallидот е во согласност со ASME B16.34, бидејќи се потребни нивоа на стрес на завртки.
КАРАКТЕРИСТИКИ

● Големина: 1/2 ”-6”
Завртено тело со 2 парчиња
● полно пристаниште
● Целосно усогласен со ASME B16.34
● Целосно усогласен со API608
● Безбедно за пожар API607 6-то издание
● Матични докази против удари
Compliance Усогласеност со целата големина на NACE MR0175
● Интегрална подлога за монтирање ISO 5211
. Фоки на матични живи товари
Hand Рачка за заклучување
P тефлонски седишта од втора генерација
● Анти-статички уред
● Целосно капсулирани пломби на каросеријата
Design Дизајн на дупчиња за седишта
Cast Лиење на каросерија и капаче означено со број на топлина


Опис на материјалот

Класа 600 ЛБ 1/2 ”-1-1 / 2”


НеДЕЛОВИМАТЕРИЈАЛ
1ТелоA216 WCB
2СедиштеRPTFE
3Бол316SS
4Печат на телоГрафит + СС
5Орев за телоA194 2HM
6Болт за телоA193 B7M
7КапаA216 WCB
8матични316SS
9МијалникRPTFE
10Анти-статички уредSS
11Пакувањеграфит
12Матична жлезда316SS
13Белевил мијалникSS
14Мило ми еSS
15ИстрчаатSS
16Мило ми еSS
17ИстрчаатSS
18Рачка за заклучувањеSS + ПВЦ


Класа 600 ЛБ 2 ”-2/1/2”


НеДЕЛОВИМАТЕРИЈАЛ
1ТелоA216 WCB
2СедиштеRPTFE
3Бол316SS
4Печат на телоГрафит + СС
5Орев за телоA194 2HM
6Болт за телоA193 B7M
7КапаA216 WCB
8МијалникRPTFE
9Анти-статички уредSS
10матични316SS
11Пакувањеграфит
12Матична жлезда316SS
13Прирабница на жлездаA216 WCB
14ЗаклучувањеSS
15Стоп плочаSS
16Снап прстенSS
17ИстрчаатSS
18заврткиSS
19Рачка за заклучувањеWCB + ПВЦ


Класа 600 ЛБ 3 ”-4”


НеДЕЛОВИМАТЕРИЈАЛ
1ТелоA216 WCB
2СедиштеRPTFE
3Бол316SS
4Печат на телоГрафит + СС
5Орев за телоA194 2HM
6Болт за телоA193 B7M
7КапаA216 WCB
8МијалникRPTFE
9Анти-статички уредSS
10матични316SS
11Пакувањеграфит
12Жлезда316SS
13Прирабница на жлездаA216 WCB
14Стоп плочаSS
15Снап прстенSS
16Тие + цевкаCS
17заврткиSS


Димензионални податоци

Димензија за Класа 600

големинаdLD1D2DTn-φHWТежина LBS
1/2 "0.596.51.572.633.740.814-0.6252.785.517.07
3/4 "0.797.51.693.254.530.944-0.753.035.8510.1
1"0.988.523.54.920.964-0.754.276.214.746
1 1 / 2 "1.59.52.874.56.11.154-0.8754.639.4522.22
2"211.53.6356.51.288-0.755.911242.42
3"3.071456.638.271.538-0.8756.892074.74
4"3.94176.198.510.831.788 месец 1 ден9.131.5135.34


Испраќам барање