сите категории

Производи

Дома>Производи>Пловечки топчести вентили

https://www.titanvalves.com/upload/product/1600311446844729.jpg
Јаглероден челик со целосен приклучок со три парчиња топчести вентили 2000Psi класа 800LB

Јаглероден челик со целосен приклучок со три парчиња топчести вентили 2000Psi класа 800LB


Квартални вртежни вентили со навој се широко користени во индустриски и комерцијални апликации. Користејќи ја моќноста од возводно, турнете ја топката кон седиштето, топчестите вентили го исклучуваат протокот.

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Опис

Топчести вентили за одржување на три парчиња Титан користат суровини одлеаноци од ASTM, кои се добро третирани со топлина и имаат добра отпорност на корозија на NACE MR-0175.

Секој вентил тестиран во согласност со стандардот API 598 и во тест на школка и седиште. Топчести вентил со високи перформанси „Титан“ со три дела е целосно капсулирано тело со топче и стебло 316SS Дизајн на вентилот според стандардите ASME B16.34 и API608 за услугата Класа 800.


КАРАКТЕРИСТИКИ

Ge Опсег на големина: 1/4 ”-2-1 / 2”  
Дизајн за одржување 3 парчиња
● Во согласност со API608 класа 800
● 1/4 ”-2” полн порт 1/2 ”-2-1 / 2” намалете го приклучокот
● Лебдечка топка
● API 607 ​​Последна верзија Безбеден пожар
N Навртка за прилагодување за пакување на стеблото
● ISO 5211 Подлога за монтирање
● Анти-статички уред за електрично заземјување на стеблото
Ption Факултативно седи на барање
● NPT навојно на ASME B1.20.1, BS21, DN 259/2999
. Производство на стебло со издувување
. Усогласен со NACE MR-0175
Hand Рачка за заклучување
Ran Опсег на температура: -60 ° F до + 450 ° F (-51 ° C до + 232 ° C)
Опис на материјалот
НеДЕЛОВИМАТЕРИЈАЛ
1ТелоА 261 WCB
2КапаА 261 WCB
3Бол316SS
4матични316SS
5СедиштеRPTFE
6МијалникRPTFE
7Матични пакувањеграфит
8Печат на телографит
9Пакување на жлезда316SS
10Матичен орев304SS
11Рачка за заклучување201SS
12Болт за телоA193 B7


Димензионални податоци
Кралскиот
големинаDABCEТежина LBS
1/4 "FP0.432.72.54.31.721.7
3/8 "FP0.432.72.54.31.721.7
1/2 "FP0.572.82.64.31.852.2
3/4 "FP0.813.235.72.333.8
1 "FP13.83.45.72.755.2
1 1/4 "FP1.254.33.77.52.937.15
1 1/2 "FP1.54.83.97.53.159.82
2 "FP25.75.311.74.3820.5
1/2 "РП0.432.72.54.31.721.7
3/4 "РП0.5732.64.31.852.2
1 "РП0.813.535.72.333.8
1 1/4 "RP13.93.45.72.755.2
1 1/2 "RP1.254.53.77.52.937.15
2 "РП1.553.97.53.159.82
2-1 / 2 "РП26.95.311.74.3820.5


Метрички
големинаDABCEТежина Kg
1/4 "FP10.9268.5863.5109.2243.690.77
3/8 "FP10.9268.5863.5109.2243.690.77
1/2 "FP14.4871.1266.04109.2246.991
3/4 "FP20.5781.2876.2144.7859.181.73
1 "FP25.496.5286.36144.7869.852.36
1 1/4 "FP31.75109.2293.98190.574.423.25
1 1/2 "FP38.1121.9299.06190.580.014.46
2 "FP50.8144.78134.62297.18111.259.31
1/2 "РП10.9268.5863.5109.2243.690.77
3/4 "РП14.4876.266.04109.2246.991
1 "РП20.5788.976.2144.7859.181.73
1 1/4 "RP25.499.0686.36144.7869.852.36
1 1/2 "RP31.75114.393.98190.574.423.25
2 "РП38.112799.06190.580.014.46
2-1 / 2 "РП50.8175.26134.62297.18111.259.31


Испраќам барање