сите категории

Производи

Дома>Производи>Пловечки топчести вентили

https://www.titanvalves.com/upload/product/1600313573737520.jpg
https://www.titanvalves.com/upload/product/1600313581650771.jpg
Директен монтирање на три парчиња навојен топчест вентил 2000Psi јаглероден челик
Директен монтирање на три парчиња навојен топчест вентил 2000Psi јаглероден челик

Директен монтирање на три парчиња навојен топчест вентил 2000Psi јаглероден челик


Квартални вртежни вентили со навој се широко користени во индустриски и комерцијални апликации. Користејќи ја моќноста од возводно, турнете ја топката кон седиштето, топчестите вентили го исклучуваат протокот.

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Опис

Топчести вентили за одржување на три парчиња вентили користат вградени суровини одлеаноци од ASTM кои се добро третирани со топлина и имаат отпорност на корозија на NACE MR-0175.

Секој вентил тестиран во согласност со стандардот API 598 и во тест на школка и седиште. Топчестиот вентил со високи перформанси ТИТАН е целосно капсулирано тело со топче и стебло 316SS. Дизајн на вентилот според стандардите ASME B16.34 и API608 за услугата Класа 800.КАРАКТЕРИСТИКИ

Ran Опсег на големина: 1/4 ”-4”  
Дизајн за одржување 3 парчиња
● Во согласност со API608 класа 800
Full 1/4 ”-4” полн пристаниште
● Лебдечка топка
N Навртка за прилагодување за пакување на стеблото
● Директна подлога за монтирање ISO 5211
● Анти-статички уред за електрично заземјување на стеблото
Ption Факултативно седи на барање
● NPT навојно на ASME B1.20.1, BS21, DN 259/2999
. Производство на стебло со издувување
. Усогласен со NACE MR-0175
Hand Рачка за заклучување
Ran Опсег на температура: -60 ° F до + 450 ° F (-51 ° C до + 232 ° C)
Опис на материјалот
НеДЕЛОВИМАТЕРИЈАЛ
1Ореви за телоA194 8
2Болт за телоA194 B8
3Печат на телографит
4СедиштеRPTFE
5Бол316SS
6ТелоА 261 WCB
7КапаA261 WCB
8Антистатички316SS
9матични316SS
10МијалникRPTFE
11Пакувањеграфит
12Пакување на жлезда316SS
13Белевил мијалникA240 301
14Перална мијалникA240 410
15Рачка за заклучување304SS
16ЗаврткиA194 B8
17ОревиA194 8


Димензионални податоци
Кралскиот
големинаDLHWК * КM
1/4 "0.393.072.55.50.35 * 0.35F04 / F05
3/8 "0.473.072.55.50.35 * 0.35F04 / F05
1/2 "0.593.462.65.50.35 * 0.35F04 / F05
3/4 "0.793.8235.50.35 * 0.35F04 / F05
1"0.984.253.46.70.43 * 0.43F05 / F07
1 1 / 4 "1.264.843.76.70.43 * 0.43F05 / F07
1 1 / 2 "1.55.243.97.90.55 * 0.55F05 / F07
2"1.976.025.37.90.55 * 0.55F05 / F07
2 1-/ 2 "2.567.42.511.80.67 * 0.67F07 / F10
3"3.158.192.611.80.67 * 0.67F07 / F10
4"3.949.57311.80.67 * 0.67F07 / F10


Метрички
големинаDLHWК * КM
1/4 "9.9177.9863.5139.79 * 9F04 / F05
3/8 "11.93877.97863.5139.79 * 9F04 / F05
1/2 "14.9987.8866.04139.79 * 9F04 / F05
3/4 "20.06697.02876.2139.79 * 9F04 / F05
1"24.89107.9586.36170.1811 * 11F05 / F07
1 1 / 4 "32.004122.93693.98170.1811 * 11F05 / F07
1 1 / 2 "38.1133.199.06200.6614 * 14F05 / F07
2"50.038152.908134.62200.6614 * 14F05 / F07
2 1-/ 2 "65.02187.9663.5299.7217 * 17F07 / F10
3"80.01208.02666.04299.7217 * 17F07 / F10
4"100.08243.0876.2299.7217 * 17F07 / F10


Испраќам барање