сите категории

Производи

Дома>Производи>Пловечки топчести вентили

https://www.titanvalves.com/upload/product/1600313062487454.jpg
https://www.titanvalves.com/upload/product/1600313068387655.jpg
Директен монтиран три парче топчест вентил 2000Psi целосен приклучок од не'рѓосувачки челик
Директен монтиран три парче топчест вентил 2000Psi целосен приклучок од не'рѓосувачки челик

Директен монтиран три парче топчест вентил 2000Psi целосен приклучок од не'рѓосувачки челик


Квартални вртежни вентили со навој се широко користени во индустриски и комерцијални апликации. Користејќи ја моќноста од возводно, турнете ја топката кон седиштето, топчестите вентили го исклучуваат протокот.

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Опис

Топчести вентили за одржување на три парчиња Титан користат суровини одлеаноци од ASTM, кои се добро третирани со топлина и имаат добра отпорност на корозија на NACE MR-0175.
Секој вентил тестиран во согласност со стандардот API 598 и во тест на школка и седиште. Топчести вентил со високи перформанси „Титан“ со три дела е целосно капсулирано тело со топче и стебло 316SS Дизајн на вентилот според стандардите ASME B16.34 и API608 за услугата Класа 800.
КАРАКТЕРИСТИКИ

Ran Опсег на големина: 1/4 ”-2”  
Дизајн за одржување 3 парчиња
● Во согласност со API608 класа 800
● 1/4 ”-2” полн порт 1/2 ”-2-1 / 2” намалете го приклучокот
● Лебдечка топка
● API 607 ​​Последна верзија Безбеден пожар
N Навртка за прилагодување за пакување на стеблото
● Директна подлога за монтирање ISO 5211
● Анти-статички уред за електрично заземјување на стеблото
Ption Факултативно седи на барање
● NPT навојно на ASME B1.20.1, BS21, DN 259/2999
. Производство на стебло со издувување
. Усогласен со NACE MR-0175
Hand Рачка за заклучување
Ran Опсег на температура: -60 ° F до + 450 ° F (-51 ° C до + 232 ° C)

Опис на материјалот
НеДЕЛОВИМАТЕРИЈАЛ
1Ореви за телоA194 8
2Болт за телоA194 B8
3Печат на телографит
4СедиштеRPTFE
5Бол316SS
6ТелоА 351 CF8M
7КапаА 351 CF8M
8Антистатички316SS
9матични316SS
10МијалникRPTFE
11Пакувањеграфит
12Пакување на жлезда316SS
13Перална БеливилA240 301
14Перална мијалникA240 410
15Рачка за заклучување304SS
16ЗаврткиA194 B8
17ОревиA194 8


Димензионални податоци
Кралскиот
големинаDLHWК * КM
1/4 "0.393.072.55.50.35 * 0.35F04 / F05
3/8 "0.473.072.55.50.35 * 0.35F04 / F05
1/2 "0.593.462.65.50.35 * 0.35F04 / F05
3/4 "0.793.8235.50.35 * 0.35F04 / F05
1"0.984.253.46.70.43 * 0.43F05 / F07
1 1 / 4 "1.264.843.76.70.43 * 0.43F05 / F07
1 1 / 2 "1.55.243.97.90.55 * 0.55F05 / F07
2"1.976.025.37.90.55 * 0.55F05 / F07
2 1-/ 2 "2.567.42.511.80.67 * 0.67F07 / F10
3"3.158.192.611.80.67 * 0.67F07 / F10
4"3.949.57311.80.67 * 0.67F07 / F10


Метрички
големинаDLHWК * КM
1/4 "9.9177.9863.5139.79 * 9F04 / F05
3/8 "11.93877.97863.5139.79 * 9F04 / F05
1/2 "14.9987.8866.04139.79 * 9F04 / F05
3/4 "20.06697.02876.2139.79 * 9F04 / F05
1"24.89107.9586.36170.1811 * 11F05 / F07
1 1 / 4 "32.004122.93693.98170.1811 * 11F05 / F07
1 1 / 2 "38.1133.199.06200.6614 * 14F05 / F07
2"50.038152.908134.62200.6614 * 14F05 / F07
2 1-/ 2 "65.02187.9663.5299.7217 * 17F07 / F10
3"80.01208.02666.04299.7217 * 17F07 / F10
4"100.08243.0876.2299.7217 * 17F07 / F10


Испраќам барање