сите категории

Производи

Дома>Производи>Пловечки топчести вентили

https://www.titanvalves.com/upload/product/1600242858834919.jpg
https://www.titanvalves.com/upload/product/1600242864669587.jpg
Леано челичен WCB прирабнички лебдечки топчест вентил ANSI 300LB
Леано челичен WCB прирабнички лебдечки топчест вентил ANSI 300LB

Леано челичен WCB прирабнички лебдечки топчест вентил ANSI 300LB


Крајните вентили со прирабница се од суштинско значење за инсталација во средина и низводно. Тие се исто така клучни за големите цевководи, како и за рафинирање на инфраструктурата и резервоарите за батерии. Споредете со конекција со навој, приклучокот со прирабнички завртки е многу побезбеден. Тоа би можело да ги олесни врските за големи димензии каде што е непрактично за врските со навој.

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Опис

Крајниот топчест вентил со прирабница Титан е цела погонска и капачка тела и капаче. Вентилот Титан исто така разви модул за употреба на камион и корпус нуди повеќе избор за нашиот клиент.

Крајниот топчест вентил со прирабница Титан обезбедува максимален капацитет на проток и го минимизира падот на притисокот за критични апликации за проток. Крајниот топчест вентил со прирабница Титан исто така нуди комплети за поправка за полесно одржување. Целата дебелина на wallидот е во согласност со ASME B16.34, бидејќи се потребни нивоа на стрес на завртки.

КАРАКТЕРИСТИКИ

● Големина: 1/2 ”-12”
Завртено тело со 2 парчиња
● полно пристаниште
● Целосно усогласен со ASME B16.34
● Целосно усогласен со API608
● Безбедно за пожар API607 6-то издание
● Матични докази против удари
Compliance Усогласеност со целата големина на NACE MR0175
● Интегрална подлога за монтирање ISO 5211
. Фоки на матични живи товари
Hand Рачка за заклучување
P тефлонски седишта од втора генерација
● Анти-статички уред
● Целосно капсулирани пломби на каросеријата
Design Дизајн на дупчиња за седишта
Cast Лиење на каросерија и капаче означено со број на топлина


Опис на материјалот

Делови и материјал 1/2 ”-2” Класа 150,300


НеДЕЛОВИМАТЕРИЈАЛМАТЕРИЈАЛ
1КапаА 351 CF8MА 261 WCB
2Орев за телоA193 8A193 8
3Тело обеткаA194 B8A194 B8
4Печат на телоГрафит + ССГрафит + СС
5Бол316SS316SS
6ТелоА 351 CF8MА 261 WCB
7СедиштеRPTFERPTFE
8матични316SS316SS
9МијалникRPTFERPTFE
10Матични пакувањеграфитграфит
11Пакување на жлезда304SS304SS
12Белевил мијалник304SS304SS
13Ѓубре од орев304SS304SS
14Рачка за заклучувањеSS + ПВЦSS + ПВЦ
15Стоп за Буширање304SS304SS
16завртки304SS304SS
17Анти-статички уредSSSS


Делови и материјал 2-1 / 2 ”-4” Класа 150,300


НеДЕЛОВИМАТЕРИЈАЛМАТЕРИЈАЛ
1КапаА 351 CF8MА 261 WCB
2Орев за телоA193 8A193 8
3Тело обеткаA194 B8A194 B8
4Печат на телоГрафит + ССГрафит + СС
5Бол316SS316SS
6ТелоА 351 CF8MА 261 WCB
7СедиштеRPTFERPTFE
8матични316SS316SS
9МијалникRPTFERPTFE
10Матични пакувањеграфитграфит
11Пакување на жлезда304SS304SS
12завртки304SS304SS
13Стоп плоча304SS304SS
14прстен304SS304SS
15СправиSSSS
16завртки304SS304SS
17Анти-статички уредSSSS


Делови и материјал 6 ”-10” Класа 150,300


НеДЕЛОВИМАТЕРИЈАЛМАТЕРИЈАЛ
1КапаА 351 CF8MА 261 WCB
2Орев за телоA193 8A193 8
3Тело обеткаA194 B8A194 B8
4Печат на телоГрафит + ССГрафит + СС
5Бол316SS316SS
6ТелоА 351 CF8MА 261 WCB
7СедиштеRPTFERPTFE
8матични316SS316SS
9МијалникRPTFERPTFE
10Матични пакувањеграфитграфит
11Пакување на жлезда304SS304SS
12завртки304SS304SS
13Стоп плоча304SS304SS
14прстен304SS304SS
15СправиSSSS
16завртки304SS304SS
17Анти-статички уредSSSS


Делови и материјал 8 "-12" Класа на работа со запчаници 150,300


НеДЕЛОВИМАТЕРИЈАЛМАТЕРИЈАЛ
1КапаА 351 CF8MА 261 WCB
2Орев за телоA193 8A193 8
3Тело обеткаA194 B8A194 B8
4Печат на телоГрафит + ССГрафит + СС
5Бол316SS316SS
6ТелоА 351 CF8MА 261 WCB
7СедиштеRPTFERPTFE
8матични316SS316SS
9МијалникRPTFERPTFE
10Матични пакувањеграфитграфит
11Пакување на жлезда304SS304SS
12завртки304SS304SS
13Мило ми е304SS304SS
14Студ304SS304SS
15МенувачDIDI
16Анти-статички уредSSSS


Димензионални податоци

Димензија на класа 150LB

големинаdLD1D2DTn-φHWТежина LBSТежина2 LBS
1/2 "0.594.251.382.383.50.444-163.585.515.05
3/4 "0.794.621.692.763.880.54-163.725.516.06
1"0.9852.013.134.250.564-163.86.697.07
1 1 / 2 "1.56.52.873.8850.694-164.456.6913.13
2"273.624.7560.754-195.437.8718.18
2 1-/ 2 "2.567.54.135.57.090.894-196.211.8126.26
3"3.078567.50.964-196.8911.8134.34
4"3.9496.197.590.968-197.9525.5954.54
6"5.915.58.59.5111.028-2211.2231.49137.36
8"7.871810.6311.7513.581.148-2213.3537.4226.24319.16
10 "9.842112.7614.25161.212-2514.4943.31404458.54
12 "11.824151719.091.2712-2516.0643.31545.4608.02

Тежината2 е со работа на запчаникот.


Димензија на класа 300LB

големинаdLD1D2DTn-φHWТежина LBSТежина2 LBS
1/2 "0.595.51.382.623.740.594-152.785.516.06
3/4 "0.7961.693.254.530.634-193.035.519.09
1"0.986.52.013.54.920.714-193.466.6911.72
1 1 / 2 "1.57.52.874.516.10.834-224.969.0320.2
2"28.53.6356.50.888-195.919.0330.3
2 1-/ 2 "2.569.54.135.887.518-226.3213.7542.42
3"3.0711.1256.628.251.128-226.8813.7556.56
4"3.94126.187.88101.258-229.1121.786.86
6"5.915.888.510.6212.51.4412-2212.1431.5175.74204.7
8"7.8719.7510.621314.961.6212-2514.3345.1325.22424.2

Тежината2 е со работа на запчаникот.

Испраќам барање