сите категории

Производи

Дома>Производи>Пловечки топчести вентили

https://www.titanvalves.com/upload/product/1600314001459778.jpg
https://www.titanvalves.com/upload/product/1600314011149415.jpg
Вентил за топчести маслени плочки со навртки за тело со навртки 3000psi
Вентил за топчести маслени плочки со навртки за тело со навртки 3000psi

Вентил за топчести маслени плочки со навртки за тело со навртки 3000psi


Топчестиот вентил на нафтено поле со навртки за тело со навртки за железо како важна улога на возводното работење со неговиот проверен дизајн. Вентили со топчесно поле на маслото со навртки за закопчување на железо HFT имаат систем за боја за лесно идентификување. Фитинг за маснотии за лесно подмачкување и тежок уред за заклучување за спречување на случајно работење.

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Опис

Топчестиот вентил со маслодајно тело HFT, закопчано железо, обезбедува опсег на топчести вентили со маслено поле од 1 ”до 4” и до 5000 psi. Конструкција на телото со завртки што за поголема сигурност.


Карактеристики

Ran Опсег на големина: 1 ”- 4”
● Телото на еластично железо
● Лебдечка топка
. Конструкција на телото со завртки
● До 2000PSI
● NACE MR0175 усогласен
● RPTFE седиште
Device Уред за заклучување на тешки задачи
● Двоен О-прстен за стебло на стеблото
Pro Протерен матичен доказ
Itting Монтажа за маснотии за лесно подмачкување
Female Nенски НПТ со навој одговара на ANSI B1.20.1, BS21, DN 259/2999
● високо квалитетно пржено прстилно железо за подобра отпорност на корозија и поголема јачина на приносОпис на материјалот
НеДЕЛОВИМАТЕРИЈАЛ
1ТелоАкутни железо A395
2Печат на телоВитон
3ХаубатаАкутни железо A395
4СедиштеRPTFE
5БолСС 304
6матичниСС 304
7Нафрлување лежиштеТефлонски
8Матичен печатВитон
9Матичен печатВитон
10Лежиште на стеблотоТефлонски
11Стоп за јаканерѓосувачки челик
12Игла со завртканерѓосувачки челик
13Снап прстен6150
14Стоп за БолтA193 B7
15Рачка заврткаA193 B7
16Подмачкајте го ЗеркSS420
17СправиАкутни железо A395
18Болт за телоASTM A193 B7M


Димензионални податоци
големинаБојаWPdDD2LHL0Тежина LBS
1 "FPMaroon100013.31.7242.56.254
2 "РПзелена20001.54.93.155.54.988.512.5
2 "FPзелена200026.123.25.755.351018.2


Испраќам барање