сите категории

Производи

Дома>Производи>Пловечки топчести вентили

https://www.titanvalves.com/upload/product/1600314504155426.jpg
https://www.titanvalves.com/upload/product/1600314506542716.jpg
https://www.titanvalves.com/upload/product/1600314506511162.jpg
Завртен вентил за топчесно поле на јаглероден челик за тело 5000psi
Завртен вентил за топчесно поле на јаглероден челик за тело 5000psi
Завртен вентил за топчесно поле на јаглероден челик за тело 5000psi

Завртен вентил за топчесно поле на јаглероден челик за тело 5000psi


Топчестиот вентил на маслото од јаглероден челик со завртки за тело како важна улога на возводно работење според неговиот проверен дизајн. Топчести вентили со нафта од јаглероден челик HFT имаат систем со шифра во боја за лесно идентификување. Фитинг за маснотии за лесно подмачкување и тежок уред за заклучување за спречување на случајно работење.

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Опис

Топчестиот вентил со маслодајно тело HFT, закопчано железо, обезбедува опсег на топчести вентили со маслено поле од 1 ”до 4” и до 5000 psi. Конструкција на телото со завртки што за поголема сигурност.Карактеристики

Ran Опсег на големина: 1 ”- 4”
. Телото на јаглероден челик WCB / 4C
● Лебдечка топка
● Боја е кодирана
. Конструкција на телото со завртки
● До 5000PSI
● NACE MR0175 усогласен
● Седиште Делинр
Device Уред за заклучување на тешки задачи
● Двоен О-прстен за стебло на стеблото
Pro Протерен матичен доказ
Itting Монтажа за маснотии за лесно подмачкување
Female Nенски НПТ со навој одговара на ANSI B1.20.1, BS21, DN 259/2999Опис на материјалот
НеДЕЛОВИМАТЕРИЈАЛ
1ТелоASTM A216 WCB
2Печат на телоВитон
3ХаубатаASTM A216 WCB
4СедиштеДелин
5БолСС 304
6матичниСС 304
7Нафрлување лежиштеТефлонски
8Матичен печатВитон
9Матичен печатВитон
10Лежиште на стеблотоТефлонски
11Стоп за јаканерѓосувачки челик
12Игла со завртканерѓосувачки челик
13Снап прстен6150
14Стоп за БолтA193 B7
15Рачка заврткаA193 B7
16Подмачкајте го ЗеркSS420
17СправиАкутни железо A395
18Болт за телоASTM A193 B7M


Димензионални податоци
големинаБојаWPdDD2LHL0Тежина LBS
1 "FPБраун300013.32.5426.254.3
2 "РПБраун25001.55.135.54.951013.2
2 "РПБраун30001.55.135.54.951013.2
2 "РПЦрвена50001.55.135.54.951020
2 "FPБраун300025.913.135.755.321020
3 "FPБраун300037.874.538.137.312050


Испраќам барање