сите категории

Производи

Дома>Производи>Пловечки топчести вентили

https://www.titanvalves.com/upload/product/1599027608416772.jpg
https://www.titanvalves.com/upload/product/1599027608575567.jpg
https://www.titanvalves.com/upload/product/1603088834859059.jpg
API6D никел алуминиумска бронза C95800 прирабнички лебдечки вентил
API6D никел алуминиумска бронза C95800 прирабнички лебдечки вентил
API6D никел алуминиумска бронза C95800 прирабнички лебдечки вентил

API6D никел алуминиумска бронза C95800 прирабнички лебдечки вентил


Крајните вентили со прирабница се од суштинско значење за инсталација во средина и низводно. Тие се исто така клучни за големите цевководи, како и за рафинирање на инфраструктурата и резервоарите за батерии. Споредете со конекција со навој, приклучокот со прирабнички завртки е многу побезбеден. Тоа би можело да ги олесни врските за големи димензии каде што е непрактично за врските со навој.

Крајниот топчест вентил со прирабница на Титан се тела и капаче со полни приклучоци и леани обвивки. Исто така, вентилот „Титан“ разви модул за употреба на камион и корпус нуди повеќе избор за нашиот клиент.

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Опис

Крајниот топчест вентил со прирабница Титан обезбедува максимален капацитет на проток и го минимизира падот на притисокот за критични апликации за проток. Крајниот топчест вентил со прирабница Титан нуди и комплети за поправка за полесно одржување. Целата дебелина на wallидот е во согласност со ASME B16.34, бидејќи се потребни нивоа на стрес на завртки.

2 ”Класа 150 Прирабнички топчести вентили изработени од алуминиумска бронза од никел C95800 (NAB) за најсложените средини, особено погодни за апликации на морска вода. Легури 400 топчести и матични седишта со најлон обезбедуваат одлична хемиска отпорност и механичка еластичност. Титан вентили нуди целосен опсег на пловни вентили поставени на пловечки и постелнини, од стандардни апликации до екстремни температури и притисоци. Изберете го материјалот од вашето тело, завршете врски и исечете ја вашата посакувана класа и големина или можеме да ви помогнеме да ги изберете вистинските материјали засновани на условите на вашиот процес.


КАРАКТЕРИСТИКИ

● Големина: 1/2 ”-12”
Завртено тело со 2 парчиња
● полно пристаниште
● Целосно усогласен со ASME B16.34
● Целосно усогласен со API608
● Безбедно за пожар API607 6-то издание
● Матични докази против удари
Compliance Усогласеност со целата големина на NACE MR0175
● Интегрална подлога за монтирање ISO 5211
. Фоки на матични живи товари
Hand Рачка за заклучување
P тефлонски седишта од втора генерација
● Анти-статички уред
● Целосно капсулирани пломби на каросеријата
Design Дизајн на дупчиња за седишта
Cast Лиење на каросерија и капаче означено со број на топлина


Опис на материјалот

Делови и материјал 1/2 ”-2” Класа 150,300НеДЕЛОВИМАТЕРИЈАЛ
1КапаC95800
2Орев за телоA193 8M
3Тело обеткаA194 B8M
4Печат на телоТефлонски
5БолЛегура 400
6ТелоC95800
7СедиштеRPTFE
8матичниЛегура 400
9МијалникRPTFE
10Матични пакувањеТефлонски
11Пакување на жлездаC95800
12Белевил мијалник304SS
13Ѓубре од оревA193 8M
14Рачка за заклучувањеSS + ПВЦ
15Стоп за Буширање304SS
16заврткиA193 8M
17Анти-статички уредSS


Делови и материјал 2-1 / 2 ”-4” Класа 150,300НеДЕЛОВИМАТЕРИЈАЛ
1КапаC95800
2Орев за телоA193 8M
3Тело обеткаA194 B8M
4Печат на телоТефлонски
5БолЛегура 400
6ТелоC95800
7СедиштеRPTFE
8матичниЛегура 400
9МијалникRPTFE
10Матични пакувањеТефлонски
11Пакување на жлездаC95800
12заврткиA193 8M
13Стоп плоча316SS
14прстен316SS
15СправиSS
16завртки316SS
17Анти-статички уредSS


Делови и материјал 6 ”-10” Класа 150,300НеДЕЛОВИМАТЕРИЈАЛ
1КапаC95800
2Орев за телоA193 8M
3Тело обеткаA194 B8M
4Печат на телоТефлонски
5БолЛегура 400
6ТелоC95800
7СедиштеRPTFE
8матичниЛегура 400
9МијалникRPTFE
10Матични пакувањеТефлонски
11Пакување на жлезда316SS
12завртки316SS
13Стоп плоча316SS
14прстен316SS
15СправиSS
16завртки316SS
17Анти-статички уредSS


Делови и материјал 8 "-12" Класа на работа со запчаници 150,300НеДЕЛОВИМАТЕРИЈАЛ
1КапаC95800
2Орев за телоA193 8M
3Тело обеткаA194 B8M
4Печат на телоТефлонски
5БолЛегура 400
6ТелоC95800
7СедиштеRPTFE
8матичниЛегура 400
9МијалникRPTFE
10Матични пакувањеТефлонски
11Пакување на жлезда316SS
12завртки316SS
13Мило ми е316SS
14Студ316SS
15МенувачSS
16Анти-статички уредSS


Димензионални податоци

Димензија (Царски)


Класа 150LB

големинаdLD1D2DTn-φHWТежина LBSТежина2 LBS
1/2 "0.594.251.382.383.50.444-163.585.515.05
3/4 "0.794.621.692.763.880.54-163.725.516.06
1"0.9852.013.134.250.564-163.86.697.07
1 1 / 2 "1.56.52.873.8850.694-164.456.6913.13
2"273.624.7560.754-195.437.8718.18
2 1-/ 2 "2.567.54.135.57.090.894-196.211.8126.26
3"3.078567.50.964-196.8911.8134.34
4"3.9496.197.590.968-197.9525.5954.54
6"5.915.58.59.5111.028-2211.2231.49137.36
8"7.871810.6311.7513.581.148-2213.3537.4226.24319.16
10 "9.842112.7614.25161.212-2514.4943.31404458.54
12 "11.824151719.091.2712-2516.0643.31545.4608.02

Тежината2 е со работа на запчаникот.


Класа 300LB

големинаdLD1D2DTn-φHWТежина LBSТежина2 LBS
1/2 "0.595.51.382.623.740.594-152.785.516.06
3/4 "0.7961.693.254.530.634-153.035.519.09
1"0.986.52.013.54.920.714-193.466.6911.72
1 1 / 2 "1.57.52.874.516.10.834-224.969.0320.2
2"28.53.6356.50.888-195.919.0330.3
2 1-/ 2 "2.569.54.135.887.518-226.3213.7542.42
3"3.0711.1256.628.251.128-226.8813.7556.56
4"3.94126.187.88101.258-229.1121.786.86
6"5.915.888.510.6212.51.4412-2212.1431.5175.74204.7
8"7.8719.7510.621314.961.6212-2514.3345.1325.22424.2

Тежината2 е со работа на запчаникот.Испраќам барање