сите категории

Производи

Дома>Производи>Пловечки топчести вентили

https://www.titanvalves.com/upload/product/1599201260602930.jpg
https://www.titanvalves.com/upload/product/1599201274218227.jpg
https://www.titanvalves.com/upload/product/1599201275714244.jpg
Фалсификуван топчест вентил ANSI 300 LB Фалсификуван F316
Фалсификуван топчест вентил ANSI 300 LB Фалсификуван F316
Фалсификуван топчест вентил ANSI 300 LB Фалсификуван F316

Фалсификуван топчест вентил ANSI 300 LB Фалсификуван F316


Крајните вентили со прирабница се од суштинско значење за инсталација во средина и низводно. Тие се исто така клучни за големите цевководи, како и за рафинирање на инфраструктурата и резервоарите за батерии. Споредете со конекција со навој, приклучокот со прирабнички завртки е многу побезбеден. Тоа би можело да ги олесни врските за големи димензии каде што е непрактично за врските со навој.

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Опис

Крајниот топчест вентил со прирабница на Титан се тела и капаче со полни приклучоци и леани обвивки. Исто така, вентилот „Титан“ разви модул за употреба на камион и корпус нуди повеќе избор за нашиот клиент.

Крајниот топчест вентил со прирабница Титан обезбедува максимален капацитет на проток и го минимизира падот на притисокот за критични апликации за проток. Крајниот топчест вентил со прирабница Титан нуди и комплети за поправка за полесно одржување. Целата дебелина на wallидот е во согласност со ASME B16.34, бидејќи се потребни нивоа на стрес на завртки.КАРАКТЕРИСТИКИ

● Големина: 1/2 ”-12”
Завртено тело со 2 парчиња
● полно пристаниште
● Целосно усогласен со ASME B16.34
● Целосно усогласен со API608
● Безбедно за пожар API607 6-то издание
● Матични докази против удари
Compliance Усогласеност со целата големина на NACE MR0175
● Интегрална подлога за монтирање ISO 5211
. Фоки на матични живи товари
Hand Рачка за заклучување
P тефлонски седишта од втора генерација
● Анти-статички уред
● Целосно капсулирани пломби на каросеријата
Design Дизајн на дупчиња за седишта
Cast Лиење на каросерија и капаче означено со број на топлина

Опис на материјалот

Делови и материјал 1/2 ”-2” Класа 150,300НеДЕЛОВИМАТЕРИЈАЛ
1КапаA105
2Орев за телоA193 8
3Тело обеткаA194 B8
4Печат на телоГрафит + СС
5Бол316SS
6ТелоA105
7СедиштеRPTFE
8матични316SS
9МијалникRPTFE
10Матични пакувањеграфит
11Пакување на жлезда304SS
12Белевил мијалник304SS
13Ѓубре од орев304SS
14Рачка за заклучувањеSS + ПВЦ
15Стоп за Буширање304SS
16завртки304SS
17Анти-статички уредSS


Делови и материјал 2-1 / 2 ”-4” Класа 150,300


НеДЕЛОВИМАТЕРИЈАЛ
1КапаA105
2Орев за телоA193 8
3Тело обеткаA194 B8
4Печат на телоГрафит + СС
5Бол316SS
6ТелоA105
7СедиштеRPTFE
8матични316SS
9МијалникRPTFE
10Матични пакувањеграфит
11Пакување на жлезда304SS
12завртки304SS
13Стоп плоча304SS
14прстен304SS
15СправиSS
16завртки304SS
17Анти-статички уредSS


Делови и материјал 6 ”-10” Класа 150,300


НеДЕЛОВИМАТЕРИЈАЛ
1КапаA105
2Орев за телоA193 8
3Тело обеткаA194 B8
4Печат на телоГрафит + СС
5Бол316SS
6ТелоA105
7СедиштеRPTFE
8матични316SS
9МијалникRPTFE
10Матични пакувањеграфит
11Пакување на жлезда304SS
12завртки304SS
13Стоп плоча304SS
14прстен304SS
15СправиSS
16завртки304SS
17Анти-статички уредSS


Делови и материјал 8 "-12" Класа на работа со запчаници 150,300НеДЕЛОВИМАТЕРИЈАЛ
1КапаA105
2Орев за телоA193 8
3Тело обеткаA194 B8
4Печат на телоГрафит + СС
5Бол316SS
6ТелоA105
7СедиштеRPTFE
8матични316SS
9МијалникRPTFE
10Матични пакувањеграфит
11Пакување на жлезда304SS
12завртки304SS
13Мило ми е304SS
14Студ304SS
15МенувачDI
16Анти-статички уредSS


Димензионални податоци

Димензија на класа 150LB

големинаdLD1D2DTn-φHWТежина LBSТежина2 LBS
1/2 "0.594.251.382.383.50.444-163.585.515.05
3/4 "0.794.621.692.763.880.54-163.725.516.06
1"0.9852.013.134.250.564-163.86.697.07
1 1 / 2 "1.56.52.873.8850.694-164.456.6913.13
2"273.624.7560.754-195.437.8718.18
2 1-/ 2 "2.567.54.135.57.090.894-196.211.8126.26
3"3.078567.50.964-196.8911.8134.34
4"3.9496.197.590.968-197.9525.5954.54
6"5.915.58.59.5111.028-2211.2231.49137.36
8"7.871810.6311.7513.581.148-2213.3537.4226.24319.16
10 "9.842112.7614.25161.212-2514.4943.31404458.54
12 "11.824151719.091.2712-2516.0643.31545.4608.02

Тежината2 е со работа на запчаникот.


Димензија на класа 300LB

големинаdLD1D2DTn-φHWТежина LBSТежина2 LBS
1/2 "0.595.51.382.623.740.594-152.785.516.06
3/4 "0.7961.693.254.530.634-193.035.519.09
1"0.986.52.013.54.920.714-193.466.6911.72
1 1 / 2 "1.57.52.874.516.10.834-224.969.0320.2
2"28.53.6356.50.888-195.919.0330.3
2 1-/ 2 "2.569.54.135.887.518-226.3213.7542.42
3"3.0711.1256.628.251.128-226.8813.7556.56
4"3.94126.187.88101.258-229.1121.786.86
6"5.915.888.510.6212.51.4412-2212.1431.5175.74204.7
8"7.8719.7510.621314.961.6212-2514.3345.1325.22424.2

Тежината2 е со работа на запчаникот.

Испраќам барање