сите категории

Производи

Дома>Производи>Проверете го вентилот

https://www.titanvalves.com/upload/product/1598419483433254.jpg
Еднострана плочка за вентил за замав на нафора ANSI класа 150

Еднострана плочка за вентил за замав на нафора ANSI класа 150


Проверувачкиот вентил на нафора Титан има брзо и пролетно затворање за поддршка што ја елиминираат можноста за чекан за вода. Проверувачки вентил со единствена плоча на нафора Титан обезбедува мала загуба на главата и целосен проток за проток овозможуваат идеална примена на вода или отпадна вода. Дизајнот на конструкцијата на нафора одговара на ограничен простор.

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Опис


Карактеристики

● Големина достапна од 2 ”до 12”
● АНСИ класа на притисок од 150 до 300
● Дизајнот е во согласност со API 6D & API598
Стандардна облога од не'рѓосувачки челик 316
● Дисковите и седиштата се метеа закопчани за да се обезбеди 100% запечатувачко подрачје за исполнување на исклучувањето на Класа VI
. Диск со замав
● Еластично тело или диск по избор
● Во согласност со NACE MR0175

Опис на материјалот


БрДеловиматеријал
1ТелоASTM A216 WCB
2ДискASTM A351 CF8M
3Вратило316SS
4пролетИнконел® Х-750
5чаури316SS


Димензионални податоци

Димензија (Царски)


Класа 150

големинаABCDТежина килограми
2"4.1252.3751.5310.55
3"5.3752.8752.0620.7511
4"6.8122.8753.0311.516
6"8.753.8754.751.530
8"1156.4373.550
10 "13.3755.757.6254.43790
12 "16.1257.1259.55.093145


Класа 300

големинаABCDТежина килограми
2"4.3752.3751.5310.258
3"5.8752.8752.0620.7518
4"7.1252.8753.0311.2524
6"9.8753.8754.753.37556
8"12.12556.4373.565
10 "14.255.757.6254.437100
12 "16.6257.1259.55.093235


Класа 600

големинаABCDТежина килограми
2"4.3752.3751.5310.258
3"5.8752.8752.0620.7518
4"7.6253.1253.0311.2531
6"10.55.3754.751.87562
8"12.6256.56.4372167
10 "15.758.3757.6252354
12 "1899.53.218465


Испраќам барање