сите категории

Производи

Дома>Производи>Проверете го вентилот

https://www.titanvalves.com/upload/product/1598420985197542.jpg
https://www.titanvalves.com/upload/product/1603073483379438.jpg
Проверка на вентилот за навртување на двојна плоча ANSI класа 300
Проверка на вентилот за навртување на двојна плоча ANSI класа 300

Проверка на вентилот за навртување на двојна плоча ANSI класа 300


Проверувачкиот вентил на нафора Титан има брзо и пролетно затворање за поддршка што ја елиминираат можноста за чекан за вода. Проверувачки вентил со единствена плоча на нафора Титан обезбедува мала загуба на главата и целосен проток за проток овозможуваат идеална примена на вода или отпадна вода. Дизајнот на конструкцијата на нафора одговара на ограничен простор.

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Опис


Карактеристики

● Големина достапна од 2 ”до 12”
● АНСИ класа на притисок од 150 до 300
● Дизајнот е во согласност со API 6D & API598
Стандардна облога од не'рѓосувачки челик 316
● Дисковите и седиштата се метеа закопчани за да се обезбеди 100% запечатувачко подрачје за исполнување на исклучувањето на Класа VI
. Диск со замав
● Еластично тело или диск по избор
● Во согласност со NACE MR0175

Опис на материјалотБрДеловиматеријал
1Стоп игла316SS
2Хингл Пин316SS
3пролетИнконел® Х-750
4ПлочаASTM A351 CF8M
5ТелоASTM A216 WCB + 316SS
6Заптивка316SS
7ИстрчаатASTM A193 B7
8имајќи316SS
9ЈаболкоCS + Zn


Димензионални податоци

Димензија (Царски)


Класа 150

големинаLφD1φD2φD
2"2.362.012.284.06
3"2.873.153.465.31
4"2.874.024.256.81
6"3.865.986.38.66
8"57.998.2710.91


Класа 300

големинаLφD1φD2φD
2"2.362.012.284.33
3"2.873.153.465.79
4"2.874.024.257.05
6"3.865.986.39.8
8"57.998.2712.01


Испраќам барање