сите категории

Производи

Дома>Производи>Проверете го вентилот

https://www.titanvalves.com/upload/product/1601350753479255.jpg
Проверете го вентилот за замав, ASTM A216 WCB, 4 инчи

Проверете го вентилот за замав, ASTM A216 WCB, 4 инчи


Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Опис

Карактеристики

● Завртен капак
Type Диск за замав
● 6 "& поголеми со око
● 4 "и поголем со обоен око (300Lb)
● По пат на барање


спецификации

● Дизајн: ASME B16.34 / BS 1868
● Лице в лице: ASME B16.10
● Крај до крај: ASME B16.10
● Крајна прирабница: ASME B16.5
End BW Крај: ASME B16.25
● Тест: API 598
● Специјално: NACE MR-01-75

Опис на материјалот
Име на делТело, хауба, диск, стеблоПин, оревДвоглава оревПовршина за запечатувањеПакување
материјалиA352-LCB, A352-LC3, A351-CF8A182-F304Челик Cr-MoЛегура на база на кобалтТефлонски


Димензионални податоци
NPSin22-1/23456810121416182024
dmm506580100125150200250300350400450500600
L-L1in88.59.511.5131419.524.527.5313438.538.551
(RF-BW)mm2032162412923303564956226987878649789781295
L2in8.59101213.514.520252831.534.5393951.5
(РТЈ)mm2162292543053433685086357118008769919911306
Hin5.316.16.619.379.810.9113.3515.6720.6721.7722.9926.328.0329.13
(отворено)mm135155168235249277339398525553584688712740
WTRF1721294269741081772823725706659001359
(Кг)BW131724355762961582383244835487821150


Испраќам барање