сите категории

Производи

Дома>Производи>Проверете го вентилот

https://www.titanvalves.com/upload/product/1598925679547339.jpg
https://www.titanvalves.com/upload/product/1598925685806033.jpg
Нерѓосувачки челик CF8 прирабнички вентил за замав ANSI 150lb
Нерѓосувачки челик CF8 прирабнички вентил за замав ANSI 150lb

Нерѓосувачки челик CF8 прирабнички вентил за замав ANSI 150lb


Челични замав вентили за леење Титан се сигурен избор за инфраструктура за нафта и гас низ целиот свет кои нудат целосен и непречен проток при стандарден притисок. Кога притисокот е мал, вентилите за замав обезбедуваат заптивки наместо функцијата на скапо активирање или надворешно напојување. Титан прирабнички замав вентил е економично, мало решение за одржување за да се спречи проток назад за систем со големи димензии.

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Опис

Дизајн на вентил за проверување на челик за лиење од кастинг Титан според API594 и ASME B16.34. Трансферите на NACE се стандардни за вентил за проверка на сите големини.

Карактеристики

● Големина: 2 ”- 24”
Rate Стапка на притисок: Класа 150, 300, 600, 900
● Завртен капак
Type Тип на замав
● Интегрално седиште
● Запознајте го NACE MR0175
Th Дебелина на ●идот: ASME B16.34
● Лице в лице: ASME B16.10
● Крајна врска: ASME B16.5
● Инспекција: API 598

Опис на материјалот

НеДЕЛОВИМАТЕРИЈАЛ
1ТелоASTM A351 CF8M
2ДискASTM A351 CF8M & 316SS
3ШаркаASTM A351 CF8M
4Мило ми е316SS
5Пин316SS
6ИстрчаатASTM A193 B8
7Заптивка316 SS + Флекс графит
8ХаубатаASTM A216 WCB
9Мило ми еASTM A194 8
10ИстрчаатASTM A193 B8


Димензионални податоци

Димензија Империјал

150LB

големинаdLD2D1DTn-φ
2"283.624.7560.624-0.75
2 1-/ 2 "2.58.54.125.570.684-0.75
3"39.5567.50.754-0.75
4"411.56.197.590.948-0.75
6"6148.59.51118-0.875
8"819.510.6211.7513.51.128-0.875
10 "1024.512.7514.25161.1812-1
12 "1227.51517191.2512-1
14 "143116.2518.75211.3712-1.125
16 "163418.521.2523.51.4416-1.125
18 "1838.52122.75251.5616-1.25
20 "2038.5232527.51.6820-1.25
22 "21.284225.2527.2529.51.820-1.25
24 "245127.2429.5321.8720-1.375


300LB

големинаdLD2D1DTn-φ
2"210.513.6256.50.878-0.75
2 1-/ 2 "2.511.54.125.887.518-0.875
3"312.5256.628.251.128-0.875
4"414.026.197.88101.258-0.875
6"617.488.510.6212.51.4412-0.875
8"820.9810.6213151.6212-1
10 "1024.4912.7515.2517.51.8816-1.125
12 "12281517.7520.5216-1.25
14 "143316.2520.25232.1220-1.25
16 "163418.522.525.52.2520-1.375
18 "1838.52124.75282.3824-1.375
20 "2040232730.52.524-1.375
24 "245327.2532362.7524-1.625


600LB

големинаdLD2D1DTn-φ
2"211.53.6256.518-0.75
2 1-/ 2 "2.5134.125.887.51.128-0.875
3"31456.628.251.258-0.875
4"4176.198.510.751.58-1.00
6"6228.511.5141.8812-1.125
8"82610.6213.7516.52.1912-1.25
10 "9.763112.7517202.516-1.375
12 "11.73331519.25222.6220-1.375
14 "13.353516.2520.7523.752.7520-1.50
16 "14.763918.523.7527320-1.625
18 "16.5432125.7529.253.2520-1.75
20 "18.27472328.5323.524-1.75
24 "225527.253337424-2.00


Испраќам барање