сите категории

Производи

Дома>Производи>Проверете го вентилот

https://www.titanvalves.com/upload/product/1598927828459973.jpg
https://www.titanvalves.com/upload/product/1598927833670585.jpg
Лентен челик WCB Проверен вентил за замав со прирабница ANSI 300LB
Лентен челик WCB Проверен вентил за замав со прирабница ANSI 300LB

Лентен челик WCB Проверен вентил за замав со прирабница ANSI 300LB


Челични замав вентили за леење Титан се сигурен избор за инфраструктура за нафта и гас низ целиот свет кои нудат целосен и непречен проток при стандарден притисок. Кога притисокот е мал, вентилите за замав обезбедуваат заптивки наместо функцијата на скапо активирање или надворешно напојување. Титан прирабнички замав вентил е економично, мало решение за одржување за да се спречи проток назад за систем со големи димензии.

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Опис

Дизајн на вентил за проверување на челик за лиење од кастинг Титан според API594 и ASME B16.34. Трансферите на NACE се стандардни за вентил за проверка на сите големини.


Карактеристики

● Големина: 2 ”- 24”
Rate Стапка на притисок: Класа 150, 300, 600, 900
● Завртен капак
Type Тип на замав
● Интегрално седиште
● Запознајте го NACE MR0175
Th Дебелина на ●идот: ASME B16.34
● Лице в лице: ASME B16.10
● Крајна врска: ASME B16.5
● Инспекција: API 598

Опис на материјалот

НеДЕЛОВИМАТЕРИЈАЛ
1ТелоASTM A216 WCB
2ДискASTM A216 WCB & 410SS
3ШаркаASTM A351 CF8M
4Мило ми еASTM  A276 410
5ПинASTM  A276 410
6ИстрчаатASTM A193 B7
7Заптивка316 SS + Флекс графит
8ХаубатаASTM A216 WCB
9Мило ми еASTM A194 2HM
10ИстрчаатASTM A193 B7


Димензионални податоци

Димензија Империјал


150LB

големинаdLD2D1DTn-φ
2"283.624.7560.624-0.75
2 1-/ 2 "2.58.54.125.570.684-0.75
3"39.5567.50.754-0.75
4"411.56.197.590.948-0.75
6"6148.59.51118-0.875
8"819.510.6211.7513.51.128-0.875
10 "1024.512.7514.25161.1812-1
12 "1227.51517191.2512-1
14 "143116.2518.75211.3712-1.125
16 "163418.521.2523.51.4416-1.125
18 "1838.52122.75251.5616-1.25
20 "2038.5232527.51.6820-1.25
22 "21.284225.2527.2529.51.820-1.25
24 "245127.2429.5321.8720-1.375


300LB

големинаdLD2D1DTn-φ
2"210.513.6256.50.878-0.75
2 1-/ 2 "2.511.54.125.887.518-0.875
3"312.5256.628.251.128-0.875
4"414.026.197.88101.258-0.875
6"617.488.510.6212.51.4412-0.875
8"820.9810.6213151.6212-1
10 "1024.4912.7515.2517.51.8816-1.125
12 "12281517.7520.5216-1.25
14 "143316.2520.25232.1220-1.25
16 "163418.522.525.52.2520-1.375
18 "1838.52124.75282.3824-1.375
20 "2040232730.52.524-1.375
24 "245327.2532362.7524-1.625


600LB

големинаdLD2D1DTn-φ
2"211.53.6256.518-0.75
2 1-/ 2 "2.5134.125.887.51.128-0.875
3"31456.628.251.258-0.875
4"4176.198.510.751.58-1.00
6"6228.511.5141.8812-1.125
8"82610.6213.7516.52.1912-1.25
10 "9.763112.7517202.516-1.375
12 "11.73331519.25222.6220-1.375
14 "13.353516.2520.7523.752.7520-1.50
16 "14.763918.523.7527320-1.625
18 "16.5432125.7529.253.2520-1.75
20 "18.27472328.5323.524-1.75
24 "225527.253337424-2.00


Испраќам барање