сите категории

Производи

Дома>Производи>Проверете го вентилот

https://www.titanvalves.com/upload/product/1598926962363858.jpg
https://www.titanvalves.com/upload/product/1598926967161852.jpg
Проверувачки вентил на маслото во нишка од јаглероден челик 3000psi
Проверувачки вентил на маслото во нишка од јаглероден челик 3000psi

Проверувачки вентил на маслото во нишка од јаглероден челик 3000psi


Проверувачкиот вентил со навој Титан е совршен за линиите за производство на масло и гас за да се спречи повратниот проток. Проверувачкиот вентил за нишање на нишки Титан дава оптимални перформанси во солена вода и исто така се спротивставува на друга корозија.

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Опис

Со врвен дизајн на влез, пристапот на вентилот за навртување на навој на Титан до внатрешните вентили е лесен за одржување. Покрај тоа, тоа е исто така економично решение кое ја заменува функцијата на скапо активирање или надворешно напојување.Карактеристики

Ran Опсег на големина: 1 ”- 2”
Check Вентил за проверка на врвниот влез
● На 5000PSI WP
● Pенски НПТ ASME со нишка Б1.20.1
● Тестирано по API598
● Се среќава со NACE MR0175
● Дизајн: ASME BPVC Дел VIII, Подел 1
. Стандарден диск од не'рѓосувачки челик


Опис на материјалот


НеДЕЛОВИМАТЕРИЈАЛ
1ТелоASTM A216-WCB
2Диск304SS
3Диск заптивкаВитон
4Печат на хаубатаВитон
5ХаубатаASTM A216-WCB
6Завртка на хаубатаЈаглероден челик


Димензионални податоци
големинаПритисокABCТежина LBS
1"30003.234.7216
1"50003.234.7216
2"30004.096.3212
2"50004.096.3214
2 "* ЛБ30004.097.25215.8


Испраќам барање