сите категории

Производи

Дома>Производи>Проверете го вентилот

https://www.titanvalves.com/upload/product/1598931685791760.jpg
https://www.titanvalves.com/upload/product/1598931689435603.jpg
API 6D целосно отворање WCB прирабнички вентил за замав
API 6D целосно отворање WCB прирабнички вентил за замав

API 6D целосно отворање WCB прирабнички вентил за замав


Вентилите за полн замав Titan API6D се сигурен избор за инфраструктура за нафта и гас низ целиот свет кои нудат целосен и непречен проток при стандарден притисок. Кога притисокот е мал, вентилите за замав обезбедуваат заптивки наместо функцијата на скапо активирање или надворешно напојување. Проверувачкиот вентил Titan API6D е економично, мало решение за одржување за да се спречи проток назад за систем со големи димензии.

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Опис

Квалитетот на вентилот Титан е загарантиран со строго почитување на стандардите за квалитет ревидирани на ISO 9001 и API Q1. Посветени на обезбедување производи со вентил со највисок квалитет за да ги исполнат очекувањата на клиентот, вентилите Титан се произведуваат во строга согласност со сите применливи ASME, API и други стандарди.

Секој вентил е тестиран и документиран според барањата за тестирање на API 6D и е произведен за да се усогласи со стандардите на NACE MR0175 со комплетна трага со MTR.


Карактеристики

Design Дизајн на целосна пристаниште за свињи за пад на мал притисок и помалку турбуленции
Available На располагање е интегрално или заменливо седиште (стандарден дизајн на интегрално седиште)
● Запознајте го NACE MR0175
● Интернет-поправка за лесно одржување
● Стандарден диск со 316 SS
● Дизајн според API6D и ASME B16.34
● Завртка хауба со 1/2 ”NPT приклучок за крварење на капакот.
Заптивките овозможуваат тесно затворање на меурот
● Графит заптивка за секундарно тело за безбедно работење од пожар
● Погоден за хоризонтална инсталација
● Сите AED-прстен (Анти-експлозивна декомпресија)


Опсег на вентил за проверка на замав Titan API 6D
големинаASME 150ASME 300ASME 600ASME 900ASME 1500
2"
3"
4"
6"
8"
10 "
12 "


Вредности на биографија
големинаКласа 150Класа 300Класа 600Класа 900Класа 1500
29191766560
3"211211175151139
4"380380317272251
6"845845704604557
8"1505150512561077993
10 "23602360196716861555
12 "34053405283624312242
Белешка: Коефициент на проток Cv е волуменот (во американски литри) вода на 60 ° F што ќе тече во минута низ вентил со пад на притисок од 1 psi преку вентилот.


Табела за оценување на притисок / температура


Опис на материјалот


НеДЕЛОВИМАТЕРИЈАЛ
1ТелоASTM A216 WCB
2Седиште316 SS
3Седиштето О-прстенХНБР / Витон
4ДискASTM A351 CF8M
5АРМASTM A351 CF8M
6Котр Пин316 SS
7Мило ми еASTM A194 2HM
8Мијалник316 SS
9Пин на шаркаASTM A182 F316
10Закачалка за рака316 SS
11Мило ми еASTM A194 2HM
12СтудASTM A193 B7M
13Заптивка316 SS + графит
14Пролетно перење316 SS
15Болт за закачување на рацете316 SS
16ПриклучокCS + ZN
17ХаубатаASTM A105
18О-прстен на хаубатаХНБР / Витон
19Уред против ротација316 SS


Димензионални податоци

Димензија за класа 150, 300 и 600Класа 150
големинаА (РФ)А (РТЈ)BCТежина (кг)
2"88.58.75.530.89
3"9.5109.7648.71
4"11.51211.5782
6"1414.516.210.7115
8"19.52019.112.4228
10 "24.52523.915370
12 "27.52828.317.8555
14 "3131.524.316.21080
16 "3434.531.518.91405
18 "38.53937.122.31920
20 "38.53937.9232100
24 "5151.547.328.53260


Класа 300
големинаА (РФ)А (РТЈ)BCТежина (кг)
2"10.511.18.95.739
3"12.513.111.77.667
4"1414.613.38.3102
6"17.518.116.910.6180
8"2121.619.812.3358
10 "24.525.123.914.7537
12 "2828.629.518.3830
14 "3333.635221680
16 "3434.633.419.51950
18 "38.53937.622.52520
20 "4040.840.723.63200
24 "5353.947.828.84150


Класа 600
големинаА (РФ)А (РТЈ)BCТежина (кг)
2"11.511.69.46.148
3"1414.111.77.695
4"1717.114.18.7150
6"2222.117.410.4308
8"2626.122.314.1600
10 "3131.127.316.5980
12 "3333.130.8191350
14 "3535.12816.92230
16 "3939.138.423.42890
18 "4343.137.422.54030
20 "4747.245.127.46100
24 "5555.448.529.37950


Испраќам барање