сите категории

Производи

Дома>Производи>Проверете го вентилот

https://www.titanvalves.com/upload/product/1601360180860399.jpg
Алуминиумска бронзена нафора, вентил, 1-60 инчи

Алуминиумска бронзена нафора, вентил, 1-60 инчи


Проверувачки вентил на афориумска бронзена нафора во Кина: Проверувачки вентили од типот на нафора во алуминиумска бронза, 1-60 инчи (DN25-DN1500), PN1.6-42.0MPa, API, ANSI, BS, DIN, JIS.

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Опис

спецификации

● Дизајн: ASME B16.34 / BS 1868
● Лице в лице: ASME B16.10
● Крај до крај: ASME B16.10
● Крајна прирабница: ASME B16.5
End BW Крај: ASME B16.25
● Тест: API 598
● Специјално: NACE MR-01-75


функција

● Тип: Проверувачки вентил на нафора.
Materials Материјали за тело: Алуминиумска бронза.
● Притисоци: од PN1.6 до PN42.0MPa.
Range Опсег на големина: 1-60 инчи (DN25-DN1500mm).
● Применлива температура: -196 ° C до 550 ° C.
Standards Стандарди за производство на вентили: API, ANSI, BS, DIN, JIS.
Conn Вентилска врска: Нафора, Луг, прирабница.

Испраќам барање